• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

RAM, pamieć wirtualna, pliki stronicowania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
288 wizyt
pytanie zadane 15 września 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Ravenz Nowicjusz (230 p.)

Cześć, od wczoraj mam problem z komputerem.

Zazwyczaj miałam problemy z małą ilością ramu ale głównie spowodowane korzystaniem z chrome a problem znikał kiedy wyłączałam jego proces. 

Tak jak mówiłam wczoraj komputer zaczął mieć problemy z najmniejszym zadaniem i wyskakiwał komunitat o braku pamięci.(mam 8GB ramu)

Z ciekawości sprawdziłam zużycie w programie Mem Reduct zużycie. 

Zużycie pamięci fizyczniej istnieje tylko w połowie ale problem pojawia się w zużyciu wirtualnej pamięci/plików stronicowania.(nigdy nie miał wysokich procentów do wczoraj)

Z tego co wiem pliki stronicowania nie powinny mieć przypisanej 31 GB ramu do zużycia a ten nawet dalej jest na zużyciu 99%?! Czy to wirus czy po prostu z niewiadomego powodu zmieniły się ustawienia systemu?

Pomoc się mocno przyda bo tak nie da się pracować.

Dołączam ss'a

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 września 2021 przez Bartx Bywalec (2,120 p.)
Może to wynikać z wycieków pamięci. Program nie zwalnia zużytej przez siebie pamięci, a pamięć nieużywana przenoszona jest po czasie do pliku wymiany. Dlatego ram nie jest w pełni zapełniony, a plik wymiany się rozrasta.

Pomocne może być to: https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/drivers/debugger/determining-whether-a-leak-exists

Choć ja bym odinstalował aplikację po której to się dzieje lub jeżeli to nic nie zmieni to przeinstalował system.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 136 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2021 w Sprzęt komputerowy przez Ravenz Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 531 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez xpegazx Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 185 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2021 w Sprzęt komputerowy przez L30nn Początkujący (340 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,563 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...