• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

RAM, pamieć wirtualna, pliki stronicowania

0 głosów
84 wizyt
pytanie zadane 15 września 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Ravenz Nowicjusz (230 p.)

Cześć, od wczoraj mam problem z komputerem.

Zazwyczaj miałam problemy z małą ilością ramu ale głównie spowodowane korzystaniem z chrome a problem znikał kiedy wyłączałam jego proces. 

Tak jak mówiłam wczoraj komputer zaczął mieć problemy z najmniejszym zadaniem i wyskakiwał komunitat o braku pamięci.(mam 8GB ramu)

Z ciekawości sprawdziłam zużycie w programie Mem Reduct zużycie. 

Zużycie pamięci fizyczniej istnieje tylko w połowie ale problem pojawia się w zużyciu wirtualnej pamięci/plików stronicowania.(nigdy nie miał wysokich procentów do wczoraj)

Z tego co wiem pliki stronicowania nie powinny mieć przypisanej 31 GB ramu do zużycia a ten nawet dalej jest na zużyciu 99%?! Czy to wirus czy po prostu z niewiadomego powodu zmieniły się ustawienia systemu?

Pomoc się mocno przyda bo tak nie da się pracować.

Dołączam ss'a

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 września 2021 przez Bartx Bywalec (2,100 p.)
Może to wynikać z wycieków pamięci. Program nie zwalnia zużytej przez siebie pamięci, a pamięć nieużywana przenoszona jest po czasie do pliku wymiany. Dlatego ram nie jest w pełni zapełniony, a plik wymiany się rozrasta.

Pomocne może być to: https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/drivers/debugger/determining-whether-a-leak-exists

Choć ja bym odinstalował aplikację po której to się dzieje lub jeżeli to nic nie zmieni to przeinstalował system.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 64 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2021 w Sprzęt komputerowy przez Ravenz Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 289 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez xpegazx Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 74 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2021 w Sprzęt komputerowy przez L30nn Początkujący (340 p.)

86,482 zapytań

135,238 odpowiedzi

300,475 komentarzy

57,229 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...