• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praktyki gdzie zrobić?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,421 wizyt
pytanie zadane 15 września 2021 w Ogłoszenia, zlecenia przez XKenziX Nowicjusz (120 p.)
Mam pytanie gdzie mogę zrobić praktyki jestem w 3 klasie technikum informatyczne i mam do zrobienia 140h szukałem już wszędzie i pomysły się skończyły może ktoś coś może polecić.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 września 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Szkoła ci nie zapewnia praktyk? Coś dziwnego, chyba że miałeś już praktyki i je przerwałeś (stąd te 140 godzin zamiast wymaganych 160).

Paletę do wyboru masz dużą: sklepy, serwisy, urzędy.
komentarz 15 września 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,790 p.)
popieram, na bank nikt nie da praktyk w IT aktualnie na rynku, a też dziwi mnie to, bo to nie studia więc tutaj praktyki zapewnia raczej szkoła.
komentarz 15 września 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Zapewnia właśnie w sklepach, serwisach, firmach zajmujących się np. montażem monitoringu czy urzędach (tam obsługują automaty do kawy :). Pytający 140 godzin do odrobienia, czyli był już na praktykach, ale ich nie dokończył (program technikum wymaga 160, czyli 20 dni roboczych) i teraz musi postarać się sam.
komentarz 16 września 2021 przez XKenziX Nowicjusz (120 p.)

@SzkolnyAdmin, nic nie przerwałam 

Praktyki mam pierwszy raz i mam do zrobienia 140h w 30dni.

komentarz 16 września 2021 przez XKenziX Nowicjusz (120 p.)
Widzę że osoba po gimnazjum może dlatego to zdziwienie że 140h mam , jestem po podstawówce i mam zrobić 140h w 30dni.
komentarz 16 września 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
A to przepraszam, nie jestem na bieżąco z praktykami. Naprawdę szkoła nic wam nie załatwia?
komentarz 16 września 2021 przez XKenziX Nowicjusz (120 p.)
Dostałem listę z miejscami praktyk od szkoły dzwoniłem do każdego i dostawałem odpowiedz nie robimy praktyk albo miejsca są już zajęte a najlepsze jest to ze przyjmują po 1 osobie max 2 i jak tu znaleźć kogoś pewnie jakby dostawali po 200zł za każdego praktykanta to brali by ile wlezie, w sumie dzisiaj dzwoniłem do jednej firmy i czekam na odpowiedz mam nadzieje ze przyjmą mnie fajnie by było mam 2km do firmy a jak nie przyjmą to trochę słabo jeszcze jakieś pomysły mam ale to już +20km od domu. A jeśli chodzi o sklepy typu x kom albo komputronik mogli by przyjąć czy to bardziej pod sprzedawcę idzie ?
komentarz 16 września 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Ależ dostają kasę za praktyki i to nie 200, ale znacznie więcej. nie każdemu jednak chce się użerać z obcymi, bez - nie obraź się - kwalifikacji i do tego mogących coś zniszczyć/ukraś/narobić szkody (znów się nie obraź, ale takie są realia). Jak chcesz tylko zaliczyć praktykę, bierz sklep,a może masz jakiegoś znajomego (rodzice mają?), który ci umożliwi racę i jakoś to podciągniecie pod informatykę (dobry warsztat samochodowy na przykład jest skomputeryzowany, hurtownie, itp.).

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,209 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 10,325 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 815 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,620 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...