• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z spadkami fps

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
220 wizyt
pytanie zadane 14 września 2021 w Sprzęt komputerowy przez Blonix Nowicjusz (120 p.)
mam pewien problem kontaktuje się z wami w celu porady. Mam od dłuższego czasu problem z spadkami FPS podczas grania w np GTA V na modyfikacji Fivem. Cpu utrzymuje się w granicach 30% a temp jest w normie, GPU również podobnie 50% a temp tez w normie. Problem jest taki, że przy moim sprzecię jak dla mnie powininem użyskiwać lepszę osiągiw grach, nie raz spadki spadają do 15 FPS'ów. Znajomi którzy grają na i5, gtx 1050 ti, 8 gb ram mają po stałe 60 fps w tym samym miejscu, na tych samych ustawieniach.

 

Mój sprzet:

RTX 3060 EAGLE 12 GB,

Ryzen 7 2700x,

 B450 tomahawk max,

Corsair 16 gb ram 3600 Vengance RGB PRO (ustawione 3200, przy większych blue screnuje windows),

Vero L3 GOLD 500W,

M2 od adata 512 gb.

Ostatnio zrobiłem Formata zaínstalowałem na nowo sterowniki, zaktualizowałem biosik i nadal takie same problemy..

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 września 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Ryzen + RTX :D ... byc może dlatego
A wiesz może jak z napięciem na magistrali? Może tu jest przeciążenie i płyta główna nie wyrabia, zasilacz ? Nie przegrzewa się?
Znając temat RTX i Ryzenów problem może leżeć w tzw "wąskim gardle procesora", który nie bardzo czuje się dobrze z rozwiązaniami nvidi, co ciekawe może to też być wina Windowsa i aktualizacji
https://www.gpucheck.com/pl-pln/article/cpu-gpu-bottleneck
komentarz 14 września 2021 przez Blonix Nowicjusz (120 p.)
Wymieniłem zasilacz x3 lepszy od l3 używałem go około tygodni bez większych różnic. Sczerze nie wiem jak z napięciami sprawdzę jak wrócę z roboty.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 645 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez Piksel Nowicjusz (210 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 216 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2022 w Sprzęt komputerowy przez FROSTtoTOST Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 119 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2023 w Sprzęt komputerowy przez mano1920 Nowicjusz (120 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...