• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak dostać się do routera?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,113 wizyt
pytanie zadane 12 września 2021 w Sieci komputerowe, internet przez SzefKacpa Początkujący (250 p.)
Witam.

Chciałbym się zapytać, czy jest jakiś sposób na dostanie się do ustawień routera nie posiadając loginu, hasła ani plików konfiguracyjnych?

P.S. Dostawca to vectra więc nie mogę się od nich dowiedzieć o tym.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 12 września 2021 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
wybrane 12 września 2021 przez SzefKacpa
 
Najlepsza
Jesteś wstanie wejść na stronę routera?

Router od Vectry czy swój?

Jeśli masz swój router, to powinieneś móc wejść na stronę routera i się zalogować jakimś loginem i hasłem (zależnie od routera)

Jeżeli masz router od Vectry i możesz wejść na stronę routera, to możesz wysłać do nich np. emaila z zapytaniem lub poszukać na internecie loginu i hasła (jeżeli ustawiają takie same dla wszystkich) lub próbować zbrute-forcować

Jeżeli masz router od Vectry i nie masz dostępu do strony routera, to raczej nic nie zrobisz. Reset do ustawień fabrycznych w moim przypadku powoduje auto konfigurację od operatora i nie mam dostępu, ale zawsze możesz zapytać Vectry jak jest u nich. (Tylko licz sie z tym że będzie trzeba od nowa go skonfigurować, więc jest to trochę ryzykowne)
komentarz 12 września 2021 przez SzefKacpa Początkujący (250 p.)
To niestety u mnie jest ta trzecia i druga opcja. Już kiedyś do nich pisałem i nic nie odpisali, a z brute forcem to też próbowałem i nic.
komentarz 13 września 2021 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Jedyne co pozostaje to https://www.vectra.pl/wifi

Podobne pytania

+3 głosów
2 odpowiedzi 807 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 248 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2023 w Sieci komputerowe, internet przez whiteman808 Obywatel (1,820 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 380 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Ventus Użytkownik (740 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,638 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...