• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jak mogę zrobić coś typu tag discord w php

Fiszki IT
Fiszki IT
0 głosów
61 wizyt
pytanie zadane 5 dni temu w PHP przez NoteDS Nowicjusz (120 p.)
zamknięte 5 dni temu przez NoteDS
Jak mogę zrobić coś typu tag discord w php  - chodzi mi bardziej o to jak mogę zrobić funkcję która zamiast numerowania w bazie danych będzie przydzielać do każdego użytkownika 4 cyfrowy tag losowo.

W sposób: taki sam tag inny nick taki sam nick inny tag dzięki czemu więcej użytkowników będzie mogło mieć taki sam nick przykład 1: Adam#5656 Adam#8838

coś takiego jak na discord

Przykład 2: Nick1#2313 Nick1#1234 Nick2#3949 Nick3#2313
komentarz zamknięcia: Mam odpowiedź

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 dni temu przez qax Obywatel (1,630 p.)
Najlepiej jak każdy użytkownik zarejestrowany w bazie danych będzie miał unikalne ID a to, że login może się powtarzać (zapisany w odrębnej kolumnie) to zupełnie inna sprawa. Aczkolwiek każdy użytkownik, nawet jakby miałoby się to dziać niejawnie, będzie odróżniamy od innych właśnie po ID. Oczywiście jeśli chcesz do loginu dodawać jakieś dodatkowe cyferki, to możesz je odpowiednio otrzymać poprzez wylosowanie jakieś liczby i wykonaniu jakiegoś działania pomiędzy nią a unikalnym ID użytkownika.
komentarz 5 dni temu przez NoteDS Nowicjusz (120 p.)
Dzięki
komentarz 5 dni temu przez qax Obywatel (1,630 p.)

Nie ma za cosmiley

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 600 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 76 wizyt
pytanie zadane 29 października 2020 w JavaScript przez Mefjuu Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 24 wizyt
pytanie zadane 30 września 2020 w Sieci komputerowe, internet przez rob Bywalec (2,440 p.)
Porady nie od parady
Możesz ukryć, zamknąć lub zmodyfikować swoje pytanie, za pomocą przycisków znajdujących się pod nim. Nie krępuj się poprawić pochopnie opublikowanego pytania czy zamknąć go po uzyskaniu satysfakcjonującej odpowiedzi. Umożliwi to zachowanie porządku na forum.Przyciski pytania

84,707 zapytań

133,512 odpowiedzi

295,906 komentarzy

55,988 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...