• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki laptop na studia

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
557 wizyt
pytanie zadane 11 września 2021 w Sprzęt komputerowy przez Baku863 Nowicjusz (120 p.)
Witam, wiem ze temat przerabiany wiele razy ale dalej nie potrafie znalezc odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie, czy dedykowana karta graficzna w laptopie jest potrzebna na studia informatyczne?

Posiadam dosyc mocna stacjonarke i chcialem zakupic sobie laptopa na studia +/-4000 pln, jako ze na studia dopiero sie wybieram nie wiem totalnie jakich programow sie spodziewac, czy prezentacje projektow ktore beda wymagaja mocniejszej karty graficznej czy nie, w glownej mierze zamierzam pracowac na stacjonarce, ale laptop takze by mi sie przydal do kodzenia na kanapie lub na uczelni, przejrzenia internetu, ogladniecia filmu czy właśnie zaprezentowania projektow. Laptopy gamingowe w tej kwocie sa stosunkowo slabej jakoscie(nie mowie o podzespolach) i malo mobilne(ze o baterii juz nie wspomne). Co byscie zrobili w mojej sytuacji? Jestem tez otwarty na propozycje laptopow.

Z gory dzieki za odpowiedzi
komentarz 11 września 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Jak nie wiesz czego potrzebujesz, to kup Maca.
komentarz 11 września 2021 przez Baku863 Nowicjusz (120 p.)
Niestety ale Mac odpada ze wzgledu na OS, rozmiar ekranu i cene
komentarz 11 września 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
To napisz czego tak właściwie potrzebujesz. Bo "laptop", to trochę za mało.
komentarz 11 września 2021 przez Baku863 Nowicjusz (120 p.)
Glownie chodzi o to czy dedykowana karta graficzna jest niezbedna, skoro laptop ma sluzyc do prezentowania projektow i kodzenia
komentarz 11 września 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Niby z jakiego powodu?
komentarz 12 września 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)

@Baku863, a jakie to studia? Jak podasz, to ktoś ci może napisze, jakich programów się spodziewać.

komentarz 12 września 2021 przez Baku863 Nowicjusz (120 p.)
Informatyka na Politechnice Slaskiej w Gliwicach na wydziale Automatyki, Informatyki i Elektroniki
komentarz 12 września 2021 przez neo1020 Dyskutant (8,430 p.)
Dziennie czy zaoczne ?

Ja powiem tak, też zapisałem się na studia też do Gliwic, mam stacjonarke(mocna) oraz laptopa(słaby), z laptopa przeglądam internet z linux'a, a na stacionarce się ucze/programuje- windows, wydaje mi się że łatwiej jest się skupić na stacionarnym stanowisku, niż na łózku przed TV z laptopem, studia pewnie będą zdalne ^ a najlepiej to poczekaj do rozpoczęcia i zobaczysz co będziesz potrzebował, kupienie czegoś to chwila
komentarz 14 września 2021 przez Baku863 Nowicjusz (120 p.)
Dzienne. Chyba faktycznie poczekam jeszcze z wyborem

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 września 2021 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Wszystko zależy czy masz zamiar grać, jeżeli nie to wystarczy zintegrowana która jest na dobrym poziomie. Druga sprawa mobilny sprzęt czy większy 15"?

Wstępnie przejrzyj sobie ranking https://techlords.pl/polecane-laptopy/
komentarz 12 września 2021 przez Baku863 Nowicjusz (120 p.)
Jak juz bede mial grac to w malo wymagajace tytuly typu Pilars of Eternity czy X-com, co do ekranu to mysle ze 15,6" bylby idealny ale nie wykluczam 14".
+1 głos
odpowiedź 14 września 2021 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Dwie najważniejsze rzeczy które piszę zawsze gdy ktoś pyta o laptopa nieważne w jakim celu: matowa matryca i dysk SSD. Przyda się HDMI do podłączenia monitora. Im więcej USB tym lepiej.

Jeśli na swoich studiach będziesz mógł mieć styczność z programowaniem w CUDA, fajnie byłoby mieć kartę graficzną nvidii, nawet taką słabsżą typu gt 1030. Sprawdż program studiów albo spytaj studentów wyższych lat np. na jakiejś grupie wydziału na facebooku.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 690 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2022 w Sprzęt komputerowy przez hubert_19 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 288 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2021 w Sprzęt komputerowy przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 353 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...