• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Inne podpowiedzi podczas uzupełniania klucza obcego

Object Storage Arubacloud
0 głosów
277 wizyt
pytanie zadane 10 września 2021 w SQL, bazy danych przez Grzechu Kraków Nowicjusz (120 p.)

Drodzy, 

Mam w bazie kilka tabel, powiązanych kluczami obcymi wszystko działa jak należy. Ale chciałbym podczas uzupełniania danych aby ta lista rozwijana która pojawia się przy kluczu obcym w danej tabeli zawierała dane z innej kolumny np. Przeszukałem cały Internet i ludzie piszą, że tak można zrobić, ale ja nie widzę takiej opcji u mnie ;/

Mógłby mi ktoś pomóc?

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 10 września 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
A po co ci podpowiedzi z innej kolumny, jak musisz do niej wstawić wartości powiązane z kluczem podstawowym?

Z drugiej strony, phpMyAdmin to po prostu skrypty PHP i JavaScript, zatem jakby dobrze w nich pogrzebać, to pewnie by się dało, ale IMO jest to bez sensu.

Napisz, co chciałbyś uzyskać.
komentarz 10 września 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
też nie rozumiem co kolega chce uzyskać, skoro kolumna ma pewien zestaw danych będący np kluczem podstawowym z innej tabeli, to raczej trzeba by wyznaczyć inną kolumne jaką klucz wiążący, niż zmieniać wyświetlane dane.
komentarz 13 września 2021 przez Grzechu Kraków Nowicjusz (120 p.)

@SzkolnyAdmin, 

Zadając pytanie liczyłem na pomoc, a nie teksty typu "a po co Ci** to". Serdeczne dzięki. 

Nawiązując do drugiego pytania - owszem, chcę tutaj przechowywać ID danego auta, jednak podpowiedzi automatycznie wyświetlają ID oraz Markę (widać na zrzucie ekranu powyżej), więc taka podpowiedź i tak mi niczego nie ułatwia, bo bardziej mi interesuje rejestracja danego auta, niż jego marka.

komentarz 13 września 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
edycja 13 września 2021 przez SzkolnyAdmin
Dostałeś pytanie typu "po co ci to", ponieważ to, co chcesz zrobić wydaje się delikatnie mówiąc dziwne. W kolumnie FK musi być wartość z kolumny PK powiązanej tabeli. W swoim skrypcie PHP (API do bazy) możesz oczywiście tak dopasować zapytanie, aby jako podpowiedź pokazywało ci rejestrację (i potem powiązać ją z właściwą wartością do wstawienia w FK).

Jak chcesz mieć rejestrację, to niech rejestracja będzie ID.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,989 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2018 w SQL, bazy danych przez Q7V Gaduła (4,250 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 313 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2022 w SQL, bazy danych przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 652 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...