• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kto zarządza bazą danych w aplikacji mobilnej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
315 wizyt
pytanie zadane 7 września 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez Anonymous12321 Nowicjusz (120 p.)
Witam wszystkich,

przychodzę z dosyć prostym pytaniem, a mianowicie w jaki sposób realizowane jest zarządzanie bazą danych w aplikacjach mobilnych? Zdaje sobie sprawę, że może być od tego odpowiedni zespół informatyków obsługujący serwer na którym znajduje się baza danych, ale czy na pewno zawsze jest to jedynym wyjściem? Czy tworzy się odpowiednie panele umożliwiające zwykłym pracownikom po np. zalogowaniu na konto administratora na powiedzmy dodawanie, edytowanie i usuwanie produktów w aplikacji sklepu? Wówczas może on kontrolować wszystko co się dzieje w aplikacji oraz zarządzać tym bez większej wiedzy informatycznej. Czy ktoś tworzący aplikacje mógłby mi odpowiedzieć w jaki sposób się to rozwiązuje? Z góry dziękuje :)
komentarz 7 września 2021 przez qax Dyskutant (8,060 p.)

Dawno temu, jak jeszcze pisało się aplikacje mobilne w Javie (a nie w Kotlinie), to zetknąłem się problemem braku możliwiści wykonywania bezpośrednio zapytań do bazy danych MySQL. W takim przypadku musiałem napisać skrypt PHP wykonujący odpowiednie zapytania SQL i umieścić go na serwerze Apache, a apka na Androida miała za zadanie wykonać asychronicznie ten skrypt podany pod odpowiednim adresem URL, a dane były zwracane w formacie JSON. Aktualnie nic nie doradzę, bo już się nie znam ale to tylko taka moja opowieść z przeszłości (dlatego piszę to w komentarzu). smiley

komentarz 9 września 2021 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)

@Anonymous12321, 

Do bazy zawsze masz dostęp z pozycji serwera na którym stoi. Czyli konsolowi.

Wszystko zależy co i czym chcesz zarządzać. Ale przeważnie robi się dostęp webowy WWW z apką z CRUDami

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 września 2021 przez Bartx Bywalec (2,120 p.)
Po zadanym pytaniu sądzę, że masz na myśli bazy danych które wykorzystywane są przez wielu użytkowników.

Jeśli tak to jest kilka rozwiązań, wszystkie opierają się o jakiś edytor, czy to jest aplikacja mobilna, strona internetowa, czy program na komputer to już inna kwestia. Najczęściej do tego tworzy się osobną aplikację.

Jeżeli nie to baza danych wykorzystywana przez jednego użytkownika to zazwyczaj sqllite i wszystko odbywa się w jednej aplikacji.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 174 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 576 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 88 wizyt

92,760 zapytań

141,684 odpowiedzi

320,470 komentarzy

62,104 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...