• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konfiguracja rutera Mikrotik pod przykład

Object Storage Arubacloud
0 głosów
729 wizyt
pytanie zadane 4 września 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Jarexxos Początkujący (260 p.)
Witam!

Mam za zadanie skonfigurować ruter Mikrotika dla sieci.
Oto diagram sieci: https://zapodaj.net/dbf97ad554afa.png.html

Muszę skonfigurować ruter .230 tak, aby na nim był NAT oraz, żeby można było się za pomocą VPN łączyć z klienta adresem IP rutera i przekazać pakiety do serwera .254, ponieważ na serwerze jest serwer VPN. Dodam, że serwer VPN na .254 jest L2TP/IPsec. Jakie reguły ustawić, żeby skonfigurować NAT oraz jakie protokoły przepuścić?

 

Pozdrawiam!

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 4 września 2021 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Do NAT ustaw sobie maskaradę na interfejs WAN.

Po co Ci serwer VPN na serwerze? Przenieś konfigurację na router .230 i nie utrudniaj sobie życia.
komentarz 6 września 2021 przez Jarexxos Początkujący (260 p.)
A będzie działało łączenie się do serwera i logowanie do domeny za pomocą VPN?
komentarz 7 września 2021 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Tak.
komentarz 27 września 2021 przez Jarexxos Początkujący (260 p.)
Jeszcze tak dopytam, stawiając serwer VPN na ruterze muszę dodawać jakieś reguły w mikrotiku do przekierowania czy coś? I drugie pytanie czy na serwerze mam usuwać VPN czy nie?
komentarz 28 września 2021 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Musisz dopuścić ruch z VPN do urządzenia. Od Ciebie zależy czy potrzebujesz dwa VPN'y. Obu naraz nie będziesz używał.
komentarz 24 października 2021 przez Jarexxos Początkujący (260 p.)
Siemka ponownie, mogłbyś podpowiedzieć może jak dopuścić ruch VPN do urządzenia, jakie reguły ustawić itp., bo miałem chwilę przerwy w mikrotikach i teraz wróciłem do tematu i trochę się pogubiłem?
komentarz 25 października 2021 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
W ustawieniach firewalla, rule forward i określasz jakie adresy IP do jakich adresów IP + ewentualnie jakie protokoły.
komentarz 28 października 2021 przez Jarexxos Początkujący (260 p.)
edycja 21 listopada 2021 przez Jarexxos
EDIT...jednak zadziałało

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 781 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez daw2030 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 267 wizyt
pytanie zadane 25 października 2020 w Sieci komputerowe, internet przez L30nn Początkujący (340 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 605 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...