• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

relacje w bazie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
159 wizyt
pytanie zadane 1 września 2021 w SQL, bazy danych przez piter11251 Obywatel (1,280 p.)

Witam, stworzyłem baze danych o nastepujacej strukturze: 

users i audytorzy są w relacji 1:1, w tabeli audyt bedzie jeszcze wiele kolumn ale stworzylem tylko te 3 kolumny bo z nimi mam zasadniczy problem. Ogólnie chciałbym, aby na każdym obszarze audyt był numerowany od 1. Czyli jak zrobie audyt na pierwszym obszarze to id audytu dla tego obszaru sie powiekszy, a dla pozostałych nic sie nie stanie. Ponadto audytor wybiera sobie obszar jaki audytuje i bedzie wtedy do niego przypisany, lecz może wybrać sobie dowolny obszar. Nie wiem zupełnie jak zrobić tutaj relacje, w taki sposób żeby działało tak jak wam wyżej opisałem. Jakie macie sugestie odnośnie samej struktury tych tabel jak i rozwiązania całego problemu? 

1 odpowiedź

–1 głos
odpowiedź 2 września 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
U ciebie tabele users i audytorzy są w relacji 1:n (wiele po stronie users).

W tabeli audytorzy możesz zrobić klucz z dwóch kolumn - id_audytu i id_obszaru.

Po prostu w kolumnie audytorzy dodaj pole id_obszaru.
komentarz 2 września 2021 przez piter11251 Obywatel (1,280 p.)
Bądź co bądź w bazie w xamppie po dodaniu usera autoinkrementuje mi sie zarówno user jak i audytor i to było moim celem. Dobrze, a czy audyt z pomocniczą nie powinien byc jakos połączony? I jak obszar bedzie komunikowal sie z audytem?
komentarz 2 września 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Według mnie tak i to dwoma relacjami jeden do wielu (audytorzy-<audyt_pomocnicza i audyt->audyt_pomocnicza).
komentarz 2 września 2021 przez dziablo Użytkownik (940 p.)

@SzkolnyAdmin, Hej, mozesz wyjasnic po co jest ta audyt pomocnicza? Nie wystarczy

1:n audytorzy:audyt oraz

1:n obszar:audyt

zeby rozwiazac problem?

komentarz 2 września 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Ale po co jest ta tabela, to pytanie do założyciela wątku, którym jest piter11251.
komentarz 2 września 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

@dziablo, pytanie przy 1:n obszar:audyt czy faktycznie może przypadać tylko tylko jeden obszar na audyt, czy ten audyt nie moze obejmować więcej obszarów. 

komentarz 2 września 2021 przez piter11251 Obywatel (1,280 p.)

Audyt pomocnicza w moim założeniu jest po to aby tabele audyt, audytorzy i obszar mogły sie komunikować. 

komentarz 2 września 2021 przez piter11251 Obywatel (1,280 p.)
@Wiciorny jeden audyt moze byc robiony tylko na jednym obszarze

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 123 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2023 w SQL, bazy danych przez Antoni2422 Użytkownik (570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 305 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2022 w SQL, bazy danych przez chrystian Gaduła (4,780 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 132 wizyt

92,551 zapytań

141,400 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...