• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

nauka pythona

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
344 wizyt
pytanie zadane 1 września 2021 w Python przez xkamiz Użytkownik (500 p.)
edycja 1 września 2021 przez xkamiz
czesc, bawilem sie pare miesiecy w c++, pozniej w c#, a kiedys jeszcze w htmlu i chwilowo w w pythonie. naszla mnie znowu duza chec na pythona gdy zobaczylem jak zrobic cos na wzor spambota. taki prosty uzywajac pyautogui, program wypisywal na klawiaturze slowa z pliku tekstowego i sam klikal enter. spodobalo mi sie to na tyle zeby kontynuowac nauke. i tu jest moje pytanie, sa jeszcze jakies na poczatek proste zadania podobne do tego, lub takie mozna powiedziec "uzyteczne"? dodam ze programowanie obiektowe jako samo w sobie nawet rozumiem, tak samo jak podstawy pythona, wiec nie potrzebuje jakichs zadan typu dodaj dwie zmienne itp. mozecie tez podsylac jakies jakby to ujac "hakerskie" zadania bo ostatnio troche mnie to zaciekawilo.

z gory dziekuje za propozycje!

ps przepraszam za brak polskich znakow i male litery, wiem ze nie czyta sie tego fajnie ale skaplem sie ze tak pisze dopiero pod koniec postu.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 września 2021 przez Programmer01 Początkujący (490 p.)

1. Program tworzący litery ASCII

https://patorjk.com/software/taag/#p=display&f=Graffiti&t=Type%20Something%20

Myślę, że to jest użyteczne, np. aby napisać ciekawą wiadomość ;)

2. Zadanie https://szkopul.edu.pl/problemset/problem/-sW59iNCsLGhh8xyFPEmtn7F/site/?key=statement .

Może niezbyt użyteczne, ale naprawdę fajnie jest się z tym zadaniem pobawić :)

 

3. Program, który wypisuje np.

Przykład

Przykład
 Przykład
  Przykład
   Przykład
    Przykład
     Przykład
      Przykład
       Przykład
      Przykład
     Przykład
    Przykład
   Przykład
  Przykład
 Przykład
Przykład
 Przykład
  Przykład
   Przykład
    Przykład
     Przykład
      Przykład
       Przykład

Niektórym osobom z takim czymś schodzi się pół godziny, a Ty będziesz miał piękny wzór (a może nawet animację!) w kilka sekund.

 

Mam nadzieję, że Ci pomogłem :)

komentarz 5 września 2021 przez xkamiz Użytkownik (500 p.)
a moglbys mnie moze troche ukierunkowac jak to zrobic? mam na mysli czego mniej wiecej tu uzyc lub ewentualnie podeslac jakiegos linka ktory nie pokaze jak zrobic to krok po kroku ale troche mnie naprowadzi jak to mam zrobic

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 291 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2023 w Python przez Klawesyn Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 766 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2017 w Python przez lukaszvip166 Początkujący (300 p.)
+5 głosów
3 odpowiedzi 2,474 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...