• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dekoder do nagrywania seriali TV - pliki na laptopa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
759 wizyt
pytanie zadane 1 września 2021 w Grafika i multimedia przez DamianKapinos Nowicjusz (120 p.)
Dzień dobry,

Poszukuje dekodera, za pomocą którego będę mógł nagrać seriale z telewizji, zapisać je na pendrive lub karcie pamięci, a potem żebym mógł odtworzyć te pliki bez problemu  na laptopie i mógł je odtworzyć w programie do edycji video, czyli musiałby być jakiś uniwersalny format, w którym te pliki będą zapisane, żeby później mógł je odtworzyć bez problemu na laptopie czy telefonie.

Jaki dekoder do tego celu polecacie, żebym wiedział co mam kupić? Proszę o podanie marki i modelu.

Ewentualnie co polecacie, żeby ściągnąć seriale z Ipli czy Playera na dysk w laptopie? Bo już różnych sposobów próbowałem i nic nie działa ;(

A są filmy w których gram różne role i szukam sposobu, żeby te pliki mieć na pamiątkę fizycznie na dysku.
komentarz 1 września 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Zasadniczo wszystkie dekodery zapisują bezpośrednio odbierany z anteny strumień danych (transport stream) odfiltrowany do jednego programu (program stream).

Jeśli dekoder nie ma modułu deszyfrującego (zwykle karta chipowa albo moduł CI+) to zapisane dane są takie jak w antenie i można je odtworzyć. Jeśli ma moduł zapisuje strumień zaszyfrowany i do odtworzenia potrzebna jest ta sama karta/moduł które były używane podczas nagrania.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 września 2021 przez edutomek Dyskutant (8,380 p.)
Żona jest miłośniczką seriali i czasami mnie prosi, żeby jej coś "zgrać" z internetu. Nie pamiętam, czy z tvpvod, ipli, czy innego playera (w każdym razie nie z tvn-u), ale w większości przypadków wystarcza wtyczka. Zainstalowałem Tampermonkey, do tego "Skrypt umożliwiający pobieranie materiałów ze znanych serwisów VOD" (autor: Przmus) i w większości przypadków daje to radę.

Odnośnie dekodera, to mamy dość prosty WIWA H.265 MAXX. Kupiony na zasadzie: żeby był w miarę tani, odtwarzał filmy z pendrive, i potrafił nagrywać z timerem. Nagrywa filmy na pendrive, tworząc pliki *.mts (plus trochę innych; nie znam się na tym). Pliki są dość duże, ale napisałem skrypt, wykorzystujący ffmpeg, którym tnę te pliki na kawałki (obcinając reklamy), a potem składam je w całość, oraz odpowiednio enkoduję (żeby rozmiar był sensowniejszy; oryginalnie 2h nagrania zajmują 3.5GB, po enkodowaniu jakieś 600-800MB).

Jest z tym odrobina zabawy, ale działa.

Czy dekoder jest dobry? Czasami traci sygnał, czasami traci synchronizację audio/wideo (np. aktor najpierw mówi, a dopiero potem widać ruch ust), czasem ustawia mu się data "z kosmosu" ale wystarczy przełączyć kanał, albo wyłączyć/włączyć i w 99% przypadków pomaga. Nam więcej nie trzeba, nie jesteśmy "gadżeciarzami". A seriale powtarzane są po kilka razy, więc jeden "popsuty" odcinek na miesiąc nie jest dużym problemem.

Żona twierdzi, że nagrywanie z timerem nie jest zbyt pewne - trzeba codziennie sprawdzać, czy dekoder się nie przestawił (np. w sensie daty).

Ponadto dekoder może się przełączać na różne kanały o różnych godzinach w zaprogramowany sposób, ale kanały są wybierane z tzw. multipleksu (takiej predefiniowanej z góry grupy kanałów). Czyli jak mam w grupie kanały 1, 2, 3 i 4, to mogę między nimi dowolnie przełączać, ale już na kanał 5 dekodera (automatycznie) nie zaprogramuję. Definicji grupy nie można zmieniać.

Nie wiem, czy to mankament dekodera, czy ogólna zasada w branży dekoderów TV - ale tak już to działa.

Nagrywanie ręczne działa bez żadnych problemów.
komentarz 7 września 2021 przez DamianKapinos Nowicjusz (120 p.)
No właśnie potrzebuje listę konkretnych dekoderów (model/marka), które są dostępne w miarę w dobrych cenach i bez problemu je kupię oraz zrobię, to co potrzebuje. Byłem już w galerii, w sklepach RTV AGD i Media Markt, ale tam niestety nie ma takiego sprzętu ani nikt nie był w stanie mi pomóc.

Reasumując, potrzebuje sprzęt za pomocą którego nagram np. odcinek serialu Pierwsza Miłość, zapiszę go na pendrivie, a później bez problemu będę mógł ten plik odtworzyć na laptopie i go edytować w dowolnym programie, czyli format pliku też musi być odpowiedni.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 989 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2018 w Sprzęt komputerowy przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,639 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 6,285 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez yutyub Obywatel (1,140 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...