• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dekoder do nagrywania seriali TV - pliki na laptopa

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
909 wizyt
pytanie zadane 1 września 2021 w Grafika i multimedia przez DamianKapinos Nowicjusz (120 p.)
Dzień dobry,

Poszukuje dekodera, za pomocą którego będę mógł nagrać seriale z telewizji, zapisać je na pendrive lub karcie pamięci, a potem żebym mógł odtworzyć te pliki bez problemu  na laptopie i mógł je odtworzyć w programie do edycji video, czyli musiałby być jakiś uniwersalny format, w którym te pliki będą zapisane, żeby później mógł je odtworzyć bez problemu na laptopie czy telefonie.

Jaki dekoder do tego celu polecacie, żebym wiedział co mam kupić? Proszę o podanie marki i modelu.

Ewentualnie co polecacie, żeby ściągnąć seriale z Ipli czy Playera na dysk w laptopie? Bo już różnych sposobów próbowałem i nic nie działa ;(

A są filmy w których gram różne role i szukam sposobu, żeby te pliki mieć na pamiątkę fizycznie na dysku.
komentarz 1 września 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,320 p.)
Zasadniczo wszystkie dekodery zapisują bezpośrednio odbierany z anteny strumień danych (transport stream) odfiltrowany do jednego programu (program stream).

Jeśli dekoder nie ma modułu deszyfrującego (zwykle karta chipowa albo moduł CI+) to zapisane dane są takie jak w antenie i można je odtworzyć. Jeśli ma moduł zapisuje strumień zaszyfrowany i do odtworzenia potrzebna jest ta sama karta/moduł które były używane podczas nagrania.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 września 2021 przez edutomek Dyskutant (8,380 p.)
Żona jest miłośniczką seriali i czasami mnie prosi, żeby jej coś "zgrać" z internetu. Nie pamiętam, czy z tvpvod, ipli, czy innego playera (w każdym razie nie z tvn-u), ale w większości przypadków wystarcza wtyczka. Zainstalowałem Tampermonkey, do tego "Skrypt umożliwiający pobieranie materiałów ze znanych serwisów VOD" (autor: Przmus) i w większości przypadków daje to radę.

Odnośnie dekodera, to mamy dość prosty WIWA H.265 MAXX. Kupiony na zasadzie: żeby był w miarę tani, odtwarzał filmy z pendrive, i potrafił nagrywać z timerem. Nagrywa filmy na pendrive, tworząc pliki *.mts (plus trochę innych; nie znam się na tym). Pliki są dość duże, ale napisałem skrypt, wykorzystujący ffmpeg, którym tnę te pliki na kawałki (obcinając reklamy), a potem składam je w całość, oraz odpowiednio enkoduję (żeby rozmiar był sensowniejszy; oryginalnie 2h nagrania zajmują 3.5GB, po enkodowaniu jakieś 600-800MB).

Jest z tym odrobina zabawy, ale działa.

Czy dekoder jest dobry? Czasami traci sygnał, czasami traci synchronizację audio/wideo (np. aktor najpierw mówi, a dopiero potem widać ruch ust), czasem ustawia mu się data "z kosmosu" ale wystarczy przełączyć kanał, albo wyłączyć/włączyć i w 99% przypadków pomaga. Nam więcej nie trzeba, nie jesteśmy "gadżeciarzami". A seriale powtarzane są po kilka razy, więc jeden "popsuty" odcinek na miesiąc nie jest dużym problemem.

Żona twierdzi, że nagrywanie z timerem nie jest zbyt pewne - trzeba codziennie sprawdzać, czy dekoder się nie przestawił (np. w sensie daty).

Ponadto dekoder może się przełączać na różne kanały o różnych godzinach w zaprogramowany sposób, ale kanały są wybierane z tzw. multipleksu (takiej predefiniowanej z góry grupy kanałów). Czyli jak mam w grupie kanały 1, 2, 3 i 4, to mogę między nimi dowolnie przełączać, ale już na kanał 5 dekodera (automatycznie) nie zaprogramuję. Definicji grupy nie można zmieniać.

Nie wiem, czy to mankament dekodera, czy ogólna zasada w branży dekoderów TV - ale tak już to działa.

Nagrywanie ręczne działa bez żadnych problemów.
komentarz 7 września 2021 przez DamianKapinos Nowicjusz (120 p.)
No właśnie potrzebuje listę konkretnych dekoderów (model/marka), które są dostępne w miarę w dobrych cenach i bez problemu je kupię oraz zrobię, to co potrzebuje. Byłem już w galerii, w sklepach RTV AGD i Media Markt, ale tam niestety nie ma takiego sprzętu ani nikt nie był w stanie mi pomóc.

Reasumując, potrzebuje sprzęt za pomocą którego nagram np. odcinek serialu Pierwsza Miłość, zapiszę go na pendrivie, a później bez problemu będę mógł ten plik odtworzyć na laptopie i go edytować w dowolnym programie, czyli format pliku też musi być odpowiedni.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,069 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2018 w Sprzęt komputerowy przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,717 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 6,316 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez yutyub Obywatel (1,140 p.)

92,832 zapytań

141,776 odpowiedzi

320,822 komentarzy

62,160 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...