• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gdzie i jak ulepszyć swój angielski

Object Storage Arubacloud
0 głosów
715 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2021 w Offtop przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Cześć,

jestem na poziomie angielskiego B1+/B2 i w tym roku zakończyłem już edukację szkolną. Chciałbym podnieść swoje umiejętności do poziomu min. b2/c1. Może to głupie, ale nie wiem zupełnie czego się uczyć i jak się uczyć, wcześniej miałem lekcje tylko w szkole i ostatni rok szkoły językowej, więc po prostu chodziłem na lekcje i robiłem, co nauczyciele nakreślali. Problem jest taki, że jest to już taki poziom, że gramatykę poznałem, słówek też trochę znam, w miarę umiem się dogadać na podstawowym poziomie,  więc nie wiem, gdzie mogę i jakimi sposobami rozwijać się dalej? Próbowałem wielu aplikacji do nauki angielskiego, ale moim zdaniem to raczej dla początkujących, a szkoły językowe w moim mieście raczej słabo uczą i wygląda to jak w szkole państwowej, że przychodzisz i robisz książkę i czytasz odpowiedzi, raczej średni pomyśl na naukę za 2500zł za roczny kurs. Proszę o konkretne rady.

 

Pozdrawiam

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2021 przez kajman_Rrzeczny Użytkownik (960 p.)
moim zdaniem najlepszym sposobem by nauczyć się języka, w tym przypadku angielskiego, jest mieszkać w kraju gdzie posługują się tym językiem. Więc żeby nie wyjeżdżać za granice by tylko nauczy się języka, spraw tak byś czuł się jak właśnie za granicą. Np. gdy korzystasz z komputera zmień język interfejsu dosłownie wszystkiego, systemu operacyjnego, gry komputerowej. Jeżeli czytasz książki to po angielsku, oglądając film z polskim lektorem włącz napisy angielskie.
+2 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2021 przez niezalogowany

Czytaj książki po angielsku z gatunku który lubisz. Odkąd odkryłem, że mogę bez większych problemów czytać sci-fi/fantasy po angielsku, praktycznie porzuciłem polskie przekłady. Czytając tysiące zdań tygodniowo człowiek zaczyna łapać pewne schematy.

Ostatnio zacząłem używać Elsa speak do nauki wymowy (amerykański). Działa całkiem sprawnie - puszcza to co mówisz przez jakieś sieci neuronowe i pokazuje, gdzie są niedociągnięcia. Jestem trochę wyżej z poziomem zaawansowania angielskiego, ale nadal dużo czerpię z tej apki. No i nie kosztuje milion dolarów jak dulingo na przykład.

komentarz 29 sierpnia 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Wyskoczyła mi właśnie (pewnie zawsze obecna) "promocja" - 100 dolców na zawsze, 45 na rok... Jak Twoim zdaniem - warto??
1
komentarz 29 sierpnia 2021 przez niezalogowany
Warto sobie potestować darmowe ficzery przez klika dni przed zakupem.- sprawdzić, czy taka forma nauki Ci odpowiada. To czy warto to dosyć subiektywna ocena - imo warto
komentarz 29 sierpnia 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
No tak, widzę, że appka się skupia głównie na wymowie. Oglądam recenzje na YT właśnie i dość ciekawie wygląda. Zapoznam się z nią.
+2 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2021 przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)
Mi najbardziej pomogła immersja, czyli otaczanie się językiem. Oglądaj jutuberów, którzy mówią tylko po angielsku i mają napisy np. Anthony Padilla z tych popularnych. Generalnie jutuberzy mówią wyraźniej niż aktorzy w filmach czy serialach.

Jak lubisz gry, to graj w jakąś, gdzie jest dużo tekstu w pełni po angielsku i doczytuj wikię tej gry oraz dołącz do społeczności graczy. Tylko nie graj za dużo, bo można łatwo się uzależnić.

Miej przy sobie słownik i zapisuj sobie słowa i ich tłumaczenia, których nie znasz. Na początku jest to bardzo frustrujące, bo co dziesięć sekund pauzujesz filmik, żeby zapisać kolejne słówko, ale potem zdarza się to co raz rzadziej.

Ćwicz przez godzinę lub dwie dziennie. Słyszałam, że należy codziennie ćwiczyć mówienie, więc warto poznać jakiegoś obcokrajowca, który chętnie z Tobą porozmawia, nie musi być nativem.

Co do książek, to polecam, ale ciężko utrzymać przy nich motywację. Otwórz książkę na dowolnej stronie i przeczytaj. Jeżeli rozumiesz mniej niż połowę słów to za trudna. A tu masz audiobooki po angielsku https://www.youtube.com/channel/UCTAKhBnU1uufYSzfB3U5pDg/videos Moim zdaniem Factfulness jest dość prosta do przeczytania. Taka jest moja osobista opinia na temat nauki języka angielskiego.
+1 głos
odpowiedź 29 sierpnia 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Może zapisz się na kurs do certyfikatu typu FCE (B2), CAE (C1)? Zależy też do czego planujesz używać języka - mógłbyś uczyć się w konkretnym kontekście słownictwa/sytuacji.

Jeśli chodzi o szlifowanie umiejętności czytania i słuchania, to przydaje się czytanie literatury (w tym jakiejś branżowej czy związanej z hobby) i oglądanie filmów/seriali w oryginale. Polecam też zapoznać się z materiałami od Arleny Witt.

+1 głos
odpowiedź 30 sierpnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Podrzucę Ci, ostatniego peperka w tym zakresie

https://www.pepper.pl/kupony/25-na-publikacje-pons-wspierajace-nauke-slownictwa-430820
Generalnie uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest starać się obcować z językiem: mówić czytać, słuchać
Np znaleźć swoje zainteresowania : gry, książki etc, dołączyć do kanałów discord gdzie rozmawia się po angielsku i próbować słuchać, rozmawiać
Najlepsze jest słuchanie i czytanie jednocześnie, stąd dobrze sprawdza się oglądanie seriali w tym języku z napisami dodatkowo bo czasem "wypowiedź"  może byc niezrozumiała na tyle żeby wywnioskować z kontekstu
0 głosów
odpowiedź 16 lutego przez Arnold4509 Użytkownik (860 p.)

A korzystałeś może z zajęć sieciowych? Jeśli zastanawiasz się, kto może korzystać z angielskiego online, odsyłam do artykułu pod linkiem https://effectiva.pl/kto-moze-korzystac-z-angielskiego-online/, gdzie autor wspomina o tym, jak ćwiczenia te mogą pomóc w samorozwoju. Pozdrawiam ;)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 591 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2018 w Offtop przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
+9 głosów
2 odpowiedzi 362 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2018 w Offtop przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 85 wizyt
pytanie zadane 22 września 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez whiteman808 Obywatel (1,820 p.)

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,602 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...