• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gdzie i jak ulepszyć swój angielski

0 głosów
180 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia w Offtop przez bicnet Gaduła (4,740 p.)
Cześć,

jestem na poziomie angielskiego B1+/B2 i w tym roku zakończyłem już edukację szkolną. Chciałbym podnieść swoje umiejętności do poziomu min. b2/c1. Może to głupie, ale nie wiem zupełnie czego się uczyć i jak się uczyć, wcześniej miałem lekcje tylko w szkole i ostatni rok szkoły językowej, więc po prostu chodziłem na lekcje i robiłem, co nauczyciele nakreślali. Problem jest taki, że jest to już taki poziom, że gramatykę poznałem, słówek też trochę znam, w miarę umiem się dogadać na podstawowym poziomie,  więc nie wiem, gdzie mogę i jakimi sposobami rozwijać się dalej? Próbowałem wielu aplikacji do nauki angielskiego, ale moim zdaniem to raczej dla początkujących, a szkoły językowe w moim mieście raczej słabo uczą i wygląda to jak w szkole państwowej, że przychodzisz i robisz książkę i czytasz odpowiedzi, raczej średni pomyśl na naukę za 2500zł za roczny kurs. Proszę o konkretne rady.

 

Pozdrawiam

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 29 sierpnia przez kajman_Rrzeczny Użytkownik (970 p.)
moim zdaniem najlepszym sposobem by nauczyć się języka, w tym przypadku angielskiego, jest mieszkać w kraju gdzie posługują się tym językiem. Więc żeby nie wyjeżdżać za granice by tylko nauczy się języka, spraw tak byś czuł się jak właśnie za granicą. Np. gdy korzystasz z komputera zmień język interfejsu dosłownie wszystkiego, systemu operacyjnego, gry komputerowej. Jeżeli czytasz książki to po angielsku, oglądając film z polskim lektorem włącz napisy angielskie.
+2 głosów
odpowiedź 29 sierpnia przez argeento VIP (109,260 p.)

Czytaj książki po angielsku z gatunku który lubisz. Odkąd odkryłem, że mogę bez większych problemów czytać sci-fi/fantasy po angielsku, praktycznie porzuciłem polskie przekłady. Czytając tysiące zdań tygodniowo człowiek zaczyna łapać pewne schematy.

Ostatnio zacząłem używać Elsa speak do nauki wymowy (amerykański). Działa całkiem sprawnie - puszcza to co mówisz przez jakieś sieci neuronowe i pokazuje, gdzie są niedociągnięcia. Jestem trochę wyżej z poziomem zaawansowania angielskiego, ale nadal dużo czerpię z tej apki. No i nie kosztuje milion dolarów jak dulingo na przykład.

komentarz 29 sierpnia przez reaktywny Nałogowiec (27,410 p.)
Wyskoczyła mi właśnie (pewnie zawsze obecna) "promocja" - 100 dolców na zawsze, 45 na rok... Jak Twoim zdaniem - warto??
1
komentarz 29 sierpnia przez argeento VIP (109,260 p.)
Warto sobie potestować darmowe ficzery przez klika dni przed zakupem.- sprawdzić, czy taka forma nauki Ci odpowiada. To czy warto to dosyć subiektywna ocena - imo warto
komentarz 29 sierpnia przez reaktywny Nałogowiec (27,410 p.)
No tak, widzę, że appka się skupia głównie na wymowie. Oglądam recenzje na YT właśnie i dość ciekawie wygląda. Zapoznam się z nią.
+1 głos
odpowiedź 29 sierpnia przez ScriptyChris Mędrzec (168,340 p.)

Może zapisz się na kurs do certyfikatu typu FCE (B2), CAE (C1)? Zależy też do czego planujesz używać języka - mógłbyś uczyć się w konkretnym kontekście słownictwa/sytuacji.

Jeśli chodzi o szlifowanie umiejętności czytania i słuchania, to przydaje się czytanie literatury (w tym jakiejś branżowej czy związanej z hobby) i oglądanie filmów/seriali w oryginale. Polecam też zapoznać się z materiałami od Arleny Witt.

+1 głos
odpowiedź 30 sierpnia przez Wiciorny Mędrzec (184,870 p.)
Podrzucę Ci, ostatniego peperka w tym zakresie

https://www.pepper.pl/kupony/25-na-publikacje-pons-wspierajace-nauke-slownictwa-430820
Generalnie uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest starać się obcować z językiem: mówić czytać, słuchać
Np znaleźć swoje zainteresowania : gry, książki etc, dołączyć do kanałów discord gdzie rozmawia się po angielsku i próbować słuchać, rozmawiać
Najlepsze jest słuchanie i czytanie jednocześnie, stąd dobrze sprawdza się oglądanie seriali w tym języku z napisami dodatkowo bo czasem "wypowiedź"  może byc niezrozumiała na tyle żeby wywnioskować z kontekstu
+1 głos
odpowiedź 30 sierpnia przez Niepokonana7999 Obywatel (1,780 p.)
Mi najbardziej pomogła immersja, czyli otaczanie się językiem. Oglądaj jutuberów, którzy mówią tylko po angielsku i mają napisy np. Anthony Padilla z tych popularnych. Generalnie jutuberzy mówią wyraźniej niż aktorzy w filmach czy serialach.

Jak lubisz gry, to graj w jakąś, gdzie jest dużo tekstu w pełni po angielsku i doczytuj wikię tej gry oraz dołącz do społeczności graczy. Tylko nie graj za dużo, bo można łatwo się uzależnić.

Miej przy sobie słownik i zapisuj sobie słowa i ich tłumaczenia, których nie znasz. Na początku jest to bardzo frustrujące, bo co dziesięć sekund pauzujesz filmik, żeby zapisać kolejne słówko, ale potem zdarza się to co raz rzadziej.

Ćwicz przez godzinę lub dwie dziennie. Słyszałam, że należy codziennie ćwiczyć mówienie, więc warto poznać jakiegoś obcokrajowca, który chętnie z Tobą porozmawia, nie musi być nativem.

Co do książek, to polecam, ale ciężko utrzymać przy nich motywację. Otwórz książkę na dowolnej stronie i przeczytaj. Jeżeli rozumiesz mniej niż połowę słów to za trudna. A tu masz audiobooki po angielsku https://www.youtube.com/channel/UCTAKhBnU1uufYSzfB3U5pDg/videos Moim zdaniem Factfulness jest dość prosta do przeczytania. Taka jest moja osobista opinia na temat nauki języka angielskiego.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 346 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2018 w Offtop przez NIMuser Stary wyjadacz (10,950 p.)
+9 głosów
2 odpowiedzi 287 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2018 w Offtop przez Tomek Sochacki Ekspert (228,600 p.)
+2 głosów
4 odpowiedzi 306 wizyt
Porady nie od parady
Możesz ukryć, zamknąć lub zmodyfikować swoje pytanie, za pomocą przycisków znajdujących się pod nim. Nie krępuj się poprawić pochopnie opublikowanego pytania czy zamknąć go po uzyskaniu satysfakcjonującej odpowiedzi. Umożliwi to zachowanie porządku na forum.Przyciski pytania

85,728 zapytań

134,512 odpowiedzi

298,568 komentarzy

56,635 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...