• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Server na stronę internetową w domu Domena

Object Storage Arubacloud
+1 głos
151 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez poczatkujacy-prog Początkujący (410 p.)
Witam ostatnio założyłem na moim starym komputerze server apache2 i pobrałem PHP MySQL i też wykupiłem domenę. Obecnie mam stały adres ip komputera 192.168.1.10 ale chciałbym się zapytać jak zrobić, żeby moja strona internetowa była w internecie i jak dodać domenę na moją stronę internetową Dziękuje za odpowiedz.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 28 sierpnia 2021 przez qax Dyskutant (8,060 p.)

Sprawa jest prosta, ale o ile masz zewnętrzny (publiczny) adres IP. Wtedy u usługodawcy u którego wykupiłeś domenę dodajesz na serwerze DNS rekord A zawierający Twój adres IP i wsio. Natomiast Ty podałeś adres 192.168.1.10 i to jest adres lokalny, a żeby taki był widzialny w całym Internecie musisz poprosić swojego ISP o przekierowanie portu. Na przykład tak, aby adres 89.132.244.50:4000 przekierowywał na 192.168.1.10:80.

Ja robiłem coś takiego u siebie, i śmigało ładnie, lecz musiałem zrezygnować z tego pomysłu na rzecz wykupu planu hostingowego, z dwóch powodów:

  1. Straszny hałas (szum) przez całą dobę.
  2. Rachunki za światło (prąd).

Powodzenia! smiley

+1 głos
odpowiedź 27 sierpnia 2021 przez Velta Maniak (52,010 p.)

Posiadasz publiczny adres IP na wyłączność? Ten adres należy oznaczyć jako hosting na stronie Twojego dostawcy usług związanych z domeną. Jaki jest, możesz sprawdzić, wykonując proste żądanie API:

curl https://api.ipify.org

Następnie:

  1. należy w konfiguracji Twojego urządzenia sieciowego jako brama domyślna (prawdopodobnie router) ustawić przekierowanie portów żądania publicznego adresu IP na Twój adres w sieci lokalnej. Należy przekierować porty 80 i 443 na adres 192.168.1.10.
  2. należy na serwerze odblokować komunikację na portach 80 i 443. Polecenia dla Windowsa:
netsh firewall add portopening TCP 80 "HTTP port"
netsh firewall add portopening TCP 443 "HTTPS port"

Dla Linuxa używającego APT:

sudo apt install ufw -y
sudo ufw allow 80,443/tcp

I dla macOS:

1. Otwórz edytorem ścieżkę pliku /etc/pf.conf.
2. Na koniec zawartości dodaj następujące linijki:

pass in proto tcp from any to any port 80
pass in proto tcp from any to any port 443

Zastanów się także, czy takie rozwiązanie ma sens. Samemu trzeba dbać o ochronę, opłaty za prąd, zapewnienie nieprzerwanego działania serwera itd. Odbieram to raczej jak ćwiczenie sobie konfiguracji.

komentarz 27 sierpnia 2021 przez poczatkujacy-prog Początkujący (410 p.)
do pierwsze curl https://api.ipify.orgmam wpisac w terminalu

i jak dodac domenę

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 227 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 521 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 326 wizyt
pytanie zadane 7 października 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...