• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mnogosc technologii

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
143 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez fulbi Obywatel (1,010 p.)
Mnogosc technologii w dzisiejszych czasach moze przytloczyc stad moje pytanie. Czy jak np. naucze sie dobrze jednej technologii powiedzmy Java + Spring to przejscie na inny jezyk/framework bedzie latwiejszy? Jak to z wami bylo? Czy jak nauczyliscie jezyka do tego mitycznego entry level to z nim juz zostaliscie czy musieliscie przejsc na cos lepszego z aktualnego punktu widzenia?

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2021 przez mb-dir Mądrala (6,710 p.)
wybrane 24 sierpnia 2021 przez fulbi
 
Najlepsza
Odpowiedź na pierewsze pytanie(przynajmniej według mnie) brzmi: tak, takie przejście będzie łatwiejsze.

Taka analogia do życia codziennego mi przychodzi do głowy: ktoś nauczy się prowadzić samochód z manualną skrzynią biegów i powiedzmy, że po roku jazdy tylko i wyłącznie "manualem" przesiada się za kółko auta które ma automatyczną skrzynie biegów, taka przesiadka będzie dla niego znacznie łatwiejsza ponieważ jedyne co musi ogarnąć to ta skrzynia, a kierownica/kierunowskazy działają w taki sam sposób, fotele reguluje się podobnie itp no i ogólnie taka osoba nadal porusza się w tym samym znanym już jej środowisku(droga) tylko że innym samochodem

Wracając do "programistycznego" świata, moge podać ci swój przykład, gdzieś w I/II klasie gimnazjum zacząłem coś pisać w C++, poznałem jakieś tam podstawowe składnie takie jak pętle, if'y, zmienne, itp(taka podstawa podstaw), po jakimś czasie i kilku prostych projektach /zadań ze SPOJ'a  stwierdziłem, że chce nauczyc sie tworzyc strony WWW, więc siadłem do HTML, CSS i JS'a, wejście w JS'a było dzięki "doświadczeniu" z C++ znacznie prostsze, wiedziałem juz co to jest zmienna, wiedziałem jak działają pętle itp. Pomimo tego, że JS różni się od C++ w wielu aspektach to wejście w sam świat JS było prostsze dzięki C++

Co do drugiej częsci pytania, to wg mnie jest to kwestia indiwidualnej świadomości, jeżeli ktoś wie, że chce tworzć backend to powinien się szkolić w technologiach pozwalających na efektywne tworzenie backend'u, a nie skakać z kwatka na kwiatek tylko dla tego, że wyświetliła mu sie reklama na FB, że programista jakiegos innego języka zarabia magiczne 15k na ręke

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...