• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer nie potrafi załadować poprawnie systemu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
96 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez Sztefcio Początkujący (310 p.)
Witam. Mam dość nietypowy problem. Komputer, na którym zainstalowany mam Windows 10 Pro nie potrafi załadować się tak jak trzeba. Wcześniej nie było takich problemów. Po włączeniu komputera wszystko działa poprawnie do momentu kiedy ma załadować się system operacyjny. Na ekranie pojawia się ikona Windows 10 i kółko, które ładuje system, ale nic poza tym. Próbowałem podłączyć inny dysk twardy i system operacyjny załadował się poprawnie. Czy to może oznaczać problem z dyskiem twardym? Dodam jeszcze, że na tym dysku mam osobiste pliki i dane, których nie chciałbym stracić.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)
Po pierwsze: zabezpiecz swoje dane: odpal jakiś system live i zgraj dane na nośnik zewnętrzny.

Po drugie: uruchom naprawę systemu przed jego załadowaniem.
komentarz 21 sierpnia 2021 przez Sztefcio Początkujący (310 p.)
Czyli mam odpalić instalację jakiegoś systemu i zgrać dane na nośnik zewnętrzny i przed uruchomieniem systemu uruchomić naprawę systemu. Czy tak? Na tym dysku jest tylko jeden system operacyjny. To jest właśnie ten co nie chce się załadować.
komentarz 22 sierpnia 2021 przez Ares Obywatel (1,560 p.)
Napisałeś, że uruchomiłeś komputer przy pomocy innego dysku, więc zrób tak jeszcze raz i wtedy zgraj sobie dane z dysku, który nie uruchamia systemu.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 354 wizyt
+4 głosów
8 odpowiedzi 86,409 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 199 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2020 w Sprzęt komputerowy przez ElPeeL Nowicjusz (120 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...