• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak utworzyć plik .data?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
175 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2021 w Python przez osobliwy nick Użytkownik (900 p.)
Usiłuję zrobić testy PractRand. Mam plik tekstowy wygenerowany w Pythonie z binarnymi danymi. Ale w publikacji opisującej PractRand:

https://www.researchgate.net/publication/340214294_A_Practical_Approach_to_Testing_Random_Number_Generators_in_Computer_Algebra_Systems

piszą, że "The data in the file must be binary; text files are not supported.", a komenda do uruchomienia testów wygląda tak:

cat file.data | RNG_test stdin64

Czyli plik musi być w formacie .data. Jak utworzyć taki plik? Albo jak zapisać dane z programu w Pythonie do pliku .data?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2021 przez Pawel1995 Gaduła (3,810 p.)
Tak sama jak do txt. Jak kiedyś robiłem plik konfiguracyjny to musiałem zrobić go binarnym żeby użytkownik końcowy nie mógł podejrzeć ustawień. Więc każdego char'a obniżyłem o 30 (napis[i] = napis[i] - 30;), zapisałem taką samą metodą naj tekst tylko zmieniłem rozszerzenie. A przy odczycie każdy odczytany znak zwiększałem o te 30;
komentarz 20 sierpnia 2021 przez osobliwy nick Użytkownik (900 p.)
Więc wystarczy tylko, że zmienię rozszerzenie? W takim razie mogę też zmienić je post factum w nazwie pliku? Tyle, że taki plik niczym nie różni się od txt poza rozszerzeniem, nawet otwiera go zwykły notatnik.

Nie bardzo rozumiem dlaczego obliżałeś char'a o 30? Liczby w formacie binarnym można wygenerować i zapisać wprost w Pythonie.
komentarz 20 sierpnia 2021 przez osobliwy nick Użytkownik (900 p.)

Ok, faktycznie taka forma zapisu:

plik = open(r"D:\zabawa.data", 'a')

Po prostu tworzy plik .data. Mam nadzieję, że załadowanie tam liczb w formie binarnej, czyli samych zer i jedynek załatwi sprawę i wszystko będzie działać poprawnie.

komentarz 23 sierpnia 2021 przez Pawel1995 Gaduła (3,810 p.)
Obniżałem o 30 bo od 32 zaczynają się widzialne znaki(jakby ktoś otwarł plik.dat w notatniku to wszystko zobaczy.) a ja chciałem żeby konfiguracja była niewidoczna.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 205 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2018 w Python przez Absum Bywalec (2,640 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 144 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2019 w C i C++ przez forritarik Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 343 wizyt

92,543 zapytań

141,386 odpowiedzi

319,494 komentarzy

61,929 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...