• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Input po wpisaniu kodu przenosi wybrany produkt do koszyka, jak pominąć event klikania w przycisk

0 głosów
54 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2021 w JavaScript przez Grzegorz Mikina Dyskutant (7,670 p.)
Mam ileś produktów w magazynie, i chce aby po wpisaniu w input zostały one automatycznie wysłane do koszyka.
(scaner kodów ean). Jak mogę pominąć proces klikania w przycisk?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2021 przez SzkolnyAdmin Maniak (67,660 p.)

Potrzebna ci obsługa zdarzenia zachodzącego dla pola input (typ to text, prawda?). Tu masz opis: https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/API/HTMLElement/input_event

komentarz 16 sierpnia 2021 przez Grzegorz Mikina Dyskutant (7,670 p.)
Robiłem coś podobnego w reakcie, ale chodzi o to żeby po wpisaniu odpowiedniego eanu automatycznie dodał się ten produkt do koszyka.
Skaner skanuje kod i wypisuje na ekran. Tak powinno wg mnie działać. Wpisuje kod który ma ileś tam liczb 13? I dwie opcje, jeżeli produkt jest w bazie jest automatycznie dodawany do koszyka w ilości 1szt, jeżeli produktu nie ma w bazie wyświetla się komunikat Produkt nieznany i możemy skanować dalej...
komentarz 16 sierpnia 2021 przez SzkolnyAdmin Maniak (67,660 p.)
Zdarzenie wywołuję określoną akcję. W twoim przypadku jest to wysłanie AJAX-em requesta do skryptu na serwerze, który zajmuje się całym zapleczem. skrypt zwraca ci wynik operacji: dodano produkt/produkt nieznany.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 115 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 76 wizyt

87,976 zapytań

136,557 odpowiedzi

304,510 komentarzy

58,337 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...