• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Input po wpisaniu kodu przenosi wybrany produkt do koszyka, jak pominąć event klikania w przycisk

Object Storage Arubacloud
0 głosów
92 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2021 w JavaScript przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)
Mam ileś produktów w magazynie, i chce aby po wpisaniu w input zostały one automatycznie wysłane do koszyka.
(scaner kodów ean). Jak mogę pominąć proces klikania w przycisk?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)

Potrzebna ci obsługa zdarzenia zachodzącego dla pola input (typ to text, prawda?). Tu masz opis: https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/API/HTMLElement/input_event

komentarz 16 sierpnia 2021 przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)
Robiłem coś podobnego w reakcie, ale chodzi o to żeby po wpisaniu odpowiedniego eanu automatycznie dodał się ten produkt do koszyka.
Skaner skanuje kod i wypisuje na ekran. Tak powinno wg mnie działać. Wpisuje kod który ma ileś tam liczb 13? I dwie opcje, jeżeli produkt jest w bazie jest automatycznie dodawany do koszyka w ilości 1szt, jeżeli produktu nie ma w bazie wyświetla się komunikat Produkt nieznany i możemy skanować dalej...
komentarz 16 sierpnia 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Zdarzenie wywołuję określoną akcję. W twoim przypadku jest to wysłanie AJAX-em requesta do skryptu na serwerze, który zajmuje się całym zapleczem. skrypt zwraca ci wynik operacji: dodano produkt/produkt nieznany.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 479 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 149 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...