• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uszkodzona bateria czy płyta główna w Samsung Galaxy S7 Edge?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,602 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2021 w Urządzenia mobilne przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)

Cześć!

Może to nie problem stricte komputerowy, ale myślę, że możecie mi pomóc yes Kupiłem sobie niedawno nowy telefon, a mój Samsung Galaxy S7 Edge wylądował na półce. Po około dwóch tygodniach, wczoraj wziąłem go do ręki i telefon nie reaguje na nic. Nie da się go włączyć, zero reakcji na ładowarkę (próbowałem dwóch różnych oryginalnych ładowarek i kabli), nie da się go włączyć żadną kombinacją przycisków (np. Volume down + Power). Nie podświetla się też dioda powiadomień.

Gdy go regularnie używałem nie sprawiał żadnych problemów, ani nie dawał objawów, że coś się psuje. Niestety nie zdążyłem skopiować zdjęć, notatek i innych plików. sad

Moje pytanie brzmi: Czy istnieje szansa, żeby sprawdzić czy padła bateria czy płyta główna (a może jeszcze coś innego) bez inwestowania pieniędzy? indecision Jeśli byłaby to bateria mógłbym zainwestować parędziesiąt złotych w nową, żeby tylko odzyskać dane z telefonu. Jeśli to płyta główna to się nie opłaca, ponieważ ponoć danych nie da się odzyskać w przypadku awarii płyty głównej.

Pozdrawiam.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 sierpnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Podłączenie do komputera: powinno uruchomić telefon, jeśli nie ma reakcji to może być z nim problem, dysponujesz innym telefonem? Jeśli tak, można wtedy by sprawdzić czy bateria w innym telefonie działa, np czy też idzie łądować wtedy można wykluczyć. Jeśli nie działa w innym i nie może być ładowana, to jej wina, jeśli może być ładowana, to wtedy wina telefonu, ewentualnie ... sprawdzić czy wtedy po naładowaniu działa.
Podejrzewam, że jeśli telefon nie uległ uszkodzeniu to baterii wina.
Rozumiem że telefon oryginalny? Jeśli nie, to jest to SOFT :) i nie naprawisz tego
komentarz 14 sierpnia 2021 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
Przy podłączeniu do komputera również zero reakcji. Totalna cegłówka. Telefon jest oryginalny z oryginalnym softem. Niestety sprawdzenie baterii w innym telefonie raczej odpada. Nie mam takiej możliwości. Dodam, że telefon podłączony do ładowarki wczoraj na kilka godzin zrobił się ciepły (nie bardziej i nie mniej niż zawsze, gdy go jeszcze używałem). Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie w kwestii diagnostyki baterii.
komentarz 14 sierpnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Telefon jest oryginalny z oryginalnym softe  dlaczego nie oddasz do salonu? Rozumiem, że zakupiony niedawno ?  masz gwarancje, nie zapłacisz.
komentarz 14 sierpnia 2021 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)

Nie, nie... To stary telefon. Zakupiony jako używany prawie 2 lata temu.

Kupiłem sobie niedawno nowy telefon, a mój Samsung Galaxy S7 Edge wylądował na półce.

1
komentarz 14 sierpnia 2021 przez CdxProj Użytkownik (910 p.)
Miałem s7 edge i 3 razy przez 3 lata wymieniałem w niej port ładowania, podejrzewam że też u Ciebie mogło to paść, bardzo łatwo możesz to zweryfikować - ładowarka indukcyjna :) Daj mu chwilę na ładowarce i zobacz czy zacznie reagować.
komentarz 14 sierpnia 2021 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
edycja 14 sierpnia 2021 przez KamQiX
To raczej odpada, bo tak jak napisałem - podczas ładowania bateria była odczuwalnie cieplejsza niż normalnie, czyli prąd do niej dochodzi. A poza tym i tak nie mam ładowarki indukcyjnej :D
+1 głos
odpowiedź 14 sierpnia 2021 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Jest też trzecia opcja - zepsuł się boczny przycisk od włączania telefonu. :).

 

Kurcze, mam ten sam telefon, teraz się boję że mnie kiedyś spotka to samo :(.
1
komentarz 14 sierpnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
No biorąc pod uwagę fakt dynamicznych zmian na rynku, teraz nie oplaca sie robic telefonów na lata " wiec pewnie przyjdzie jego czas", oby jak najpóźniej
komentarz 14 sierpnia 2021 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)

@J0ker, Wówczas reagowałby przynajmniej przy podłączaniu ładowarki.

komentarz 15 sierpnia 2021 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
@KamQiX ziomek napisal ze telefon sie rozgrzal po naladowaniu.
komentarz 15 sierpnia 2021 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
Nie wiem czy dobrze rozumiem, bo piszesz jakby to ktoś inny napisał, że telefon się rozgrzał po naładowaniu, a to ja jestem autorem tematu :D

I chodziło mi bardziej o reakcję typu świecąca dioda powiadomień i włączenie ekranu z informacją i poziomie naładowania baterii, a nie to że tył telefonu zrobił się cieplejszy.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,136 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2018 w Urządzenia mobilne przez goramarcin Użytkownik (740 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 4,302 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez kon.bed21 Obywatel (1,610 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,537 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...