• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zmiana URL, zagnieżdżenia,

Object Storage Arubacloud
0 głosów
308 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2021 w PHP przez primole Obywatel (1,130 p.)
Cześć,

mam w  katalogu około 100 stron. Katalog nazywa się oferta.

URL wygląda tak:
www.example.com/oferta/nazwa-oferty-1
www.example.com/oferta/nazwa-oferty-2
www.example.com/oferta/nazwa-oferty-3

a chciałbym żeby wyglądało tak:
www.example.com/nazwa-oferty-1
www.example.com/nazwa-oferty-2
www.example.com/nazwa-oferty-3

Niestety do głównego folderu nie wrzucę bo będzie tam multum stron. Więc mam tam index.php i główne podstrony.

jak to zrobić? htaccess? może jest jakiś patent w php?

Pozdrawiam

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 12 sierpnia 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Odpowiednia RewriteRule w pliki .htaccess załatwi sprawę. A przy okazji: czy tych stron nie da się " skondensować" do szablonu (jednego pliku), do którego pobierasz dane z bazy dotyczące konkretnej oferty?
komentarz 12 sierpnia 2021 przez primole Obywatel (1,130 p.)
To działa na zasadzie generowania. Po prostu mam jeden szablon, który automatycznie generuje mi wszystkie strony biorąc pod uwagę podane dane z jednego pliku.

A mógłbyś mnie naprowadzić co z tym .htaccess zrobić? Coś nie mogę znaleźć rozwiązania, ewentualnie może masz jakieś źródło, które dobrze mi to przedstawi?

ewentualnie żeby nie brało pod uwagę katalogów tylko samą nazwę pliku
komentarz 12 sierpnia 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Szukaj RewriteRule i wyrażenia regularne
1
komentarz 13 sierpnia 2021 przez qax Dyskutant (8,060 p.)

Zapraszam również na mój blog: www.wlasocha.pl/blog/przyjazne-linki-z-mod-rewrite-w-htaccess-i-php - może tam coś rozświetli sprawę. smiley

komentarz 13 sierpnia 2021 przez VBService Ekspert (253,340 p.)

@qax,  dzięki Twojej play-liście z muzyką Kitaro, dostałem "flashback-i" z czasów jak namiętnie grałem w grę Faraon i Kleopatra (podobna muzyka leciała w tle).  smiley

komentarz 13 sierpnia 2021 przez qax Dyskutant (8,060 p.)

Heh, chciałem tylko pomóc. Na stronie o mnie takie tam pierdoły napisałem... cheeky

komentarz 13 sierpnia 2021 przez VBService Ekspert (253,340 p.)

@qax, Twój player w swej prostocie z "klikalną" play-listą, Moim zdaniem, super sprawa.  smiley Oczywiście Twój artykuł z Twojego bloga też wydaje Mi się będzie pomocny.

1
komentarz 13 sierpnia 2021 przez qax Dyskutant (8,060 p.)

Dziękuję za miłe słowa! Zainteresowanym mogę udostępnić kod źródłowy tego playera smiley

komentarz 13 sierpnia 2021 przez VBService Ekspert (253,340 p.)

@qax, a może to jest "dobry" temat na nowy artykuł (tutorial) jak zrobić taki player.  smiley

1
komentarz 13 sierpnia 2021 przez qax Dyskutant (8,060 p.)

Też dobry pomysł ale chyba wrzuce to na GitHuba jak będę się nudził smiley Poza tym zaprszam do mojego bloga na przyszłość smiley

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 153 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2019 w PHP przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 125 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2020 w Inne języki przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 291 wizyt
pytanie zadane 3 września 2022 w PHP przez Piotrek2713 Mądrala (5,380 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...