• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak skuteczny jest mój system oceniania swoich postępów?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
316 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez mattaha Użytkownik (690 p.)
Hejka! Mam dwie skale, na podstawie których oceniam swoje postępy. Jest to skala procentowa i skala punktowa. Wynik w procentach liczę poprzez podzielenie liczby zdobytych punktów przez maksymalną liczbę punktów do zdobycia.

Najpierw czytam teorię w podręczniku a następnie robię wszystkie zadania do końca z każdej sekcji, podrozdziału ze zbioru zadań. Za każdy zrobiony podpunkt samodzielnie jest 1 punkt, z pomocą wskazówek 0,5 pkt., za źle zrobione zadanie oczywiście 0 pkt. Maksymalna liczba punktów do zdobycia obejmuje wszystkie zadania, w tym każdy podpunkt. Maksymalna ilość punktów za pojedyncze zadanie jest sumą liczby punktów do zdobycia za każdy podpunkt.

Czy mój system oceniania samego siebie jest obiektywny? Co sądzicie o nim?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 7 sierpnia 2021 przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
Nie jestem ekspertem lecz wydaję mi się że głównym czynnikiem który nas rozwija są problemy przepracowane na żywym przykładzie. Nie do końca rozumiem czy chodzi ci o rozwój w programowaniu lub informatyce czy może o coś innego lecz ważne jest by starać się wykonywać samemu projekty by ,,posklejać części do kupy" zamiast uczyć się ich osobno więc jeżeli twoje nauka zamyka się jedynie na czytaniu teorii z podręcznika i wykonywaniu (zapewne mało złożonych) zadań to może być to trochę za mało szczególnie jeśli zajmujesz się programowaniem :) A co do systemu to moim zdaniem nie osiągamy całkowitej obiektywności nigdy :)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 273 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 214 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2018 w JavaScript przez smokolisz Mądrala (6,340 p.)
–1 głos
0 odpowiedzi 758 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2016 w PHP przez ck Obywatel (1,780 p.)

92,536 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...