• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Spring Boot nauka

Object Storage Arubacloud
+1 głos
320 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2021 w Java przez Comparion Obywatel (1,810 p.)
Siema, jestem osobą która żeby coś zrozumieć to musi jakoś chyba baardzo mieć rozłożone  wszystko na czynniki pierwsze. Chciałbym nauczyć się spring boota, ale nie może mi to wyjść, jest to taka wiedza "po łebkach", umiem zrobić jakiegoś resta itd. można powiedzieć, że niby rozumiem architekturę tego. Oglądam sobie jakieś kursy i tam najczęściej jest coś w stylu " teraz użyjemy sobie takiej i takiej adnotacji", "zaimplementujemy sobie taki a taki interfejs",no i dobra filmik leci dalej nie jest ot jakoś szczegółowo tłumaczone czemu tak, a czemu tak. Teraz próbuję do wcześniej zrobionego serwisu w którym rejestruje użytkownika, użyć szyfrowania, wykorzystać spring security. Znalazłem jakiś poradnik no i mógłbym żywcem poprzepisywać, kod, adnoacje itd. ale właśnie to nie o to tu chodzi. Może się jakoś do tego zabieram? Znajomy mówi ze możne za bardzo próbuję wnikać to co jest w środku, a tu wystarczy tylko wiedzieć o tym że w takim a w takim przypadku należy czegoś ta kego użyć? Ja natomiast chciałbym, aby moja wiedza wyglądała na zasadzie słów Einsteina  "Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz.", Czy ktoś jest w stanie mi doradzić jak może się za to zabrać? a może mój znajomy ma rację i czasami właśnie trzeba coś traktować bardziej jako zasadę, niż zrozumienie?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 7 sierpnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,810 p.)
wybrane 8 sierpnia 2021 przez Comparion
 
Najlepsza

Spring Boota, się nie nauczysz bo to jest narzędzie konfiguracyjne pakietu Spring, natomiast Springa już owszem. 
Pisać własne aplikacje z uzyciem springa i jego komponentów, jego pakietów i modułów: SpringWEB, SpringDATA etc... nic innego nie spowoduje lepszej nauki i zrozumienia, a wykorzystać można do tego po prostu dokumentacje, która dla tego frameworka jest NIESAMOWICIE bogata :)

Ewentualnie znaleźć kogoś, jako mentora, nie wiem pomoc naukową, płatnie nie odpłatnie no różnie, może na grupach. 
Ja zapraszam też do siebie jeśli chodzi o spring/jave to udzielam pomocy, mentoringu.
Próbujesz wnikać w coś co nie ma sensu, albo tego nie rozumiesz. To jest jak MAVEN, to jest narzędzie które konfiguruje Ci wszystkie beany kontenera springa i nimi zarządza po przez albo kontekst adnotacji, albo kontekst XML-owy, nic więcej spring-boot Ci nie robi. Ale robi aż tyle, że dzieki prostym adnotacją i modułom dostępnym w ramach Spring, wszystkie inicjalizacje, powiązania binów na class patch są odpowiednio wywołane i zarządzane 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 326 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2023 w Java przez Mikołaj Pątkowski Użytkownik (530 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 213 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2023 w Java przez mm Użytkownik (890 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 145 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2023 w Java przez mm Użytkownik (890 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...