• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co po poznaniu podstaw c# ?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
232 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2021 w C# przez XxM44T1xX Nowicjusz (150 p.)
Witam forum. Poznałem podstawy c# w tym kilka nieco bardziej zaawanasowanych aspektów jezyka. Napisałem kilka prostych aplikacji konsolowych lecz czuje ze to za malo. Chciałbym zaczać robić już coś "Na powaznie". Czego powinienem się teraz uczyć ? Aby wykorzystac te podstawy do czegoś sensownego.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 7 sierpnia 2021 przez Oskarejro Obywatel (1,220 p.)

Mógłbyś zacząć tworzyć gry w Unity, strony internetowe, aplikacje mobilne używając np. Xamarina(LINK).
Moim zdaniem najciekawszą opcją jest ta pierwsza, ale co wybierzesz to Twój wybór :P

komentarz 7 sierpnia 2021 przez XxM44T1xX Nowicjusz (150 p.)
W unity cos zacząłem robić jednak chciałbym zacząć coś powoli robić aby móc w dalszej przyszłości pójść do roboty z tym. Nie interesuje mnie zbytnio robienie gier na codzien w pracy lecz w domu tak. Popróbuje coś z wpfem i ten xamarin całkiem spoko wyglada. Dzieki!
+2 głosów
odpowiedź 7 sierpnia 2021 przez Comparion Obywatel (1,810 p.)
Moim zdaniem to powinieneś teraz spróbować zapoznać się z bazami danych. Następnie zrobić jakąś aplikację która będzie wykorzystywała połączenie z bazą, może to być jakaś aplikacja internetowa najlepiej. Ja uczyłem się WPF, fajna zabawa ogólnie, ale raczej komercyjnie się do niczego nie przyda :D
komentarz 7 sierpnia 2021 przez XxM44T1xX Nowicjusz (150 p.)
Okej chetnie popatrze sobie. Co do baz danych polecasz jakies zrodlo gdzie moglbym sie ich poduczuc do .neta ? A i ten wpf całkiem spoko lecz poleciłbyś coś jeszcze z czym mógłbym zacząć aby kiedyś przydałoby mi sie zawodowo?
komentarz 7 sierpnia 2021 przez Comparion Obywatel (1,810 p.)
Na studiach uczyłem się z tego kanału: https://www.youtube.com/channel/UCg6KcsucpULST6rs--BNTkg

ale tam raczej właśnie takie stricte jak ktoś chce się nauczyć baz danych. Jako programista C# wydaje mi się że możesz trochę mniej się skupiać na bazach jednak :D  no i to raczej w C# to nie będzie oracle. Możesz sobie przejrzeć, wzorzec projektowy MVC. Możesz tez spojrzeć na Linq, Swagger, Postman. Chyba dużo firm na o zwraca uwagę właśnie, możesz tez od razu przy pracy nad projektami zacząć się posługiwać gitem.
komentarz 7 sierpnia 2021 przez XxM44T1xX Nowicjusz (150 p.)
Oki dzięki wielkie!

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 549 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2020 w C# przez gmcode Gaduła (3,120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,522 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2016 w C# przez Adi Nowicjusz (180 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 253 wizyt

92,547 zapytań

141,390 odpowiedzi

319,509 komentarzy

61,931 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...