• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem przy instalacji win 7

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
366 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Janiewiemcomamrobić Nowicjusz (120 p.)
edycja 1 sierpnia 2021 przez Arkadiusz Waluk
Siema robiłem instalację win 7 ale w momencie instalowania się systemu wyłączyli mi prąd i po tym jak próbowałem włączyć komputer to wyświetlała mi się takie coś:

Komputer został nieoczekiwanie uruchomiony ponownie  lub napotkał nieoczekiwany błąd. Nie można kontynuować instalacji systemu Windows. Aby zainstalować system Windows, kliknij przycisk ok w celu ponownego uruchomienia komputera, A następnie ponownie uruchom instalacje

Tylko problem w tym że jak klikne ok to laptop się uruchamia ponownie lecz dalej widać błąd ten sam co poprzednio proszę POMOCY!!!
komentarz 1 sierpnia 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
A próbowałeś rozpocząć instalację całkiem od nowa poprzez bootowanie nośnika, na którym masz instalator Windows?
komentarz 1 sierpnia 2021 przez Janiewiemcomamrobić Nowicjusz (120 p.)
Tak ale dupa bo nie włącza się instalacja @ScriptyChris
komentarz 1 sierpnia 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Możesz opisać krok po kroku co robisz i jakie są tego efekty?
komentarz 1 sierpnia 2021 przez Janiewiemcomamrobić Nowicjusz (120 p.)
Włączam komputer włącza się po chwili pokazuje się komunikat... klikam ok i się ponownie uruchamia i tak w niekończące się kółko można robić
komentarz 1 sierpnia 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
I na którym etapie ustawiasz/wymuszasz bootowanie z nośnika instalacyjnego system?
1
komentarz 1 sierpnia 2021 przez Janiewiemcomamrobić Nowicjusz (120 p.)
Jeśli chodzi o to to włączam boot menu włączam dysk na którym mam pliki instalacyjne i robi się to samo co pisałem poprzednio
komentarz 1 sierpnia 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Czy na ekranie z tym błędem możesz uruchomić konsolę skrótem klawiszowym Shift + F10? Mógłbyś z tego poziomu ręcznie sformatować partycję, na której chcesz zainstalować system - być może coś się tam scrashowało - po czym spróbować zainstalować system od nowa.

[edycja]

Jakie masz jeszcze opcje w menu, z którego wybierasz bootowalny nośnik? Czy jest tam coś w stylu odzyskiwania/naprawy?

komentarz 1 sierpnia 2021 przez Janiewiemcomamrobić Nowicjusz (120 p.)
Niestety skrót klawiszowy nie działa i nie nie ma nic w stylu odzyskiwania/naprawy

Dało by się w jakiś sposób zresetować system?
komentarz 1 sierpnia 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Możesz skorzystać z programu typu GParted w wersji Live, żeby sformatować partycję systemową. Tylko, że do utworzenia bootowalnego nośnika z tym programem potrzebujesz działający komputer. Ewentualnie wyjmij dysk twardy i na działającym komputerze sformatuj partycję systemową.

Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Jeśli to laptop, to może w instrukcji jest opis procedury przywracania systemu lub wbudowanego narzędzia, które pomaga w takich sytuacjach.

komentarz 1 sierpnia 2021 przez Janiewiemcomamrobić Nowicjusz (120 p.)
Dzięki za pomoc później spróbuje z apką

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 975 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 87 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 148 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...