• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem przy instalacji win 7

0 głosów
85 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Janiewiemcomamrobić Nowicjusz (120 p.)
edycja 1 sierpnia 2021 przez Arkadiusz Waluk
Siema robiłem instalację win 7 ale w momencie instalowania się systemu wyłączyli mi prąd i po tym jak próbowałem włączyć komputer to wyświetlała mi się takie coś:

Komputer został nieoczekiwanie uruchomiony ponownie  lub napotkał nieoczekiwany błąd. Nie można kontynuować instalacji systemu Windows. Aby zainstalować system Windows, kliknij przycisk ok w celu ponownego uruchomienia komputera, A następnie ponownie uruchom instalacje

Tylko problem w tym że jak klikne ok to laptop się uruchamia ponownie lecz dalej widać błąd ten sam co poprzednio proszę POMOCY!!!
komentarz 1 sierpnia 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (181,080 p.)
A próbowałeś rozpocząć instalację całkiem od nowa poprzez bootowanie nośnika, na którym masz instalator Windows?
komentarz 1 sierpnia 2021 przez Janiewiemcomamrobić Nowicjusz (120 p.)
Tak ale dupa bo nie włącza się instalacja @ScriptyChris
Możesz opisać krok po kroku co robisz i jakie są tego efekty?
Włączam komputer włącza się po chwili pokazuje się komunikat... klikam ok i się ponownie uruchamia i tak w niekończące się kółko można robić
I na którym etapie ustawiasz/wymuszasz bootowanie z nośnika instalacyjnego system?
1
Jeśli chodzi o to to włączam boot menu włączam dysk na którym mam pliki instalacyjne i robi się to samo co pisałem poprzednio

Czy na ekranie z tym błędem możesz uruchomić konsolę skrótem klawiszowym Shift + F10? Mógłbyś z tego poziomu ręcznie sformatować partycję, na której chcesz zainstalować system - być może coś się tam scrashowało - po czym spróbować zainstalować system od nowa.

[edycja]

Jakie masz jeszcze opcje w menu, z którego wybierasz bootowalny nośnik? Czy jest tam coś w stylu odzyskiwania/naprawy?

Niestety skrót klawiszowy nie działa i nie nie ma nic w stylu odzyskiwania/naprawy

Dało by się w jakiś sposób zresetować system?

Możesz skorzystać z programu typu GParted w wersji Live, żeby sformatować partycję systemową. Tylko, że do utworzenia bootowalnego nośnika z tym programem potrzebujesz działający komputer. Ewentualnie wyjmij dysk twardy i na działającym komputerze sformatuj partycję systemową.

Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Jeśli to laptop, to może w instrukcji jest opis procedury przywracania systemu lub wbudowanego narzędzia, które pomaga w takich sytuacjach.

Dzięki za pomoc później spróbuje z apką

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 752 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 67 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 119 wizyt

88,699 zapytań

137,306 odpowiedzi

306,724 komentarzy

58,890 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...