• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed React - ClassName nie działa dla diva zwróconego na podstawie warunku

Object Storage Arubacloud
+1 głos
117 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2021 w JavaScript przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
zamknięte 31 lipca 2021 przez Zaqu93

Witam, niedawno zacząłem się uczyć Reacta i postanowiłem napisać pierwszy większy projekt. Natrafiłem na pewien problem mianowicie mam pewien Component, któremu w propsie przekazuje wartość state'a i na podstawie warunku próbuje wyświetlić odpowiednią zawartość, wszystko działa wyśmienicie jednak jest pewien problem, gdyż próbując oscylować te elementy nie ustawiają one stylów klasy którą im nadałem oto mój kod:

const Content = (currentPage) => {
  {
    if (currentPage.currentPage === "Home Page") {
      return (
        <section className="content">
          <About></About>
        </section>
      );
    } else {
      return (
        <section className="content">
          <ToDo></ToDo>
        </section>
      );
    }
  }
};

co ciekawe jeżeli dodam atrybut style to ten styl się wczytuje natomiast kiedy robię do w pliku scss to nie działa (zainstalowałem node-sass). Czy wie ktoś jak można by rozwiązać ten problem? Z góry dzięki za pomoc.

komentarz zamknięcia: Rozwiązałem problem powodem była błahostka
komentarz 31 lipca 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Sprawdź (np. w DOM Inspectorze), czy elementy <section> wyjściowo mają nadaną klasę "content"? Jeśli tak, to czy plik SCSS, w którym ostylowałeś te klasy, jest dołączany na stronie jako CSS? Powinieneś to też widzieć w zaaplikowanych stylach we wspomnianym DOM Inspectorze.

komentarz 31 lipca 2021 przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
mają w zakładce elements jak i w zakładce styles. Plik css jest ładowany bo inne style działają.
komentarz 31 lipca 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Czyli ten element wyjściowo ma nadaną odpowiednią klasę i w CSS ta klasa ostylowana? A czy style dla tej klasy nie są nadpisywane przez inne? Możesz pokazać screen z DOM Inspectora z tym elementem i jego stylami?
komentarz 31 lipca 2021 przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)

Zakładka elements:
zakładka styles:

Tak jak pisałem wszystkie inne style działają tylko ten nie i nie widzę by były one nadpisywane ponieważ jak dodam !important to nadal się nie wyświetlają

komentarz 31 lipca 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Hmm, a w którym miejscu korzystasz ze zmiennych? Wartości przypisane do styli wydają się ok, więc nie wiem w czym tu jest problem.
komentarz 31 lipca 2021 przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
Problem rozwiązałem aż głupio mi się przyznać na czym polegał ale powiem tak raczej nikt nie będzie miał podobnego problemu
1
komentarz 31 lipca 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Możesz się podzielić jaka była przyczyna problemu. Nie ma się czego wstydzić - głupie błędy się zdarzają. ;)
komentarz 1 sierpnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
pewnie w stylach źle zapisał coś :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 147 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2020 w JavaScript przez sKodowany Obywatel (1,150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 129 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 262 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2019 w JavaScript przez Luckyluck87 Użytkownik (660 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...