• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bot do Discorda - wysyłanie losowego zdjęcia z folderu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,216 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2021 w JavaScript przez lucasio99 Początkujący (320 p.)
Witam,

mój problem polega na tym, że pisząc bota na discorda używając discord.js i node.js, nie wiem, jak wysłać losowy folder z danego katalogu. Widziałem na tym forum już taki temat, jednak myślę że odpowiedź nie była jak dla mnie wyczerpująca.

 

Chciałem stworzyć komendę, która wysyłałaby losowy mem z folderu w którym takowę są.

Z góry dziękuję za pomoc.
komentarz 30 lipca 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Pokaż kod, który masz.

Widziałem na tym forum już taki temat, jednak myślę że odpowiedź nie była jak dla mnie wyczerpująca

Daj link do tego tematu i napisz, czego brakuje Ci w udzielonej odpowiedzi.

komentarz 30 lipca 2021 przez lucasio99 Początkujący (320 p.)

Pokaż kod, który masz.

No właśnie go nie mam...

Oto link:

https://forum.pasja-informatyki.pl/500863/losowanie-zdjec-node-js-discord-bot

Brakuje mi skryptu na wysyłanie losowego pliku z folderu. Jestem początkujący w JS i nie wiem jak to zrobić.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 30 lipca 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
wybrane 30 lipca 2021 przez lucasio99
 
Najlepsza

Na początku możesz pobrać listę (w formie tablicy) wszystkich zdjęć (plików) z danego folderu przy użyciu metody fs.readdir[ Sync ]. W momencie, gdy potrzebujesz pobrać losową ścieżkę do obrazka, losujesz indeks dla ścieżki za pomocą Math.random - gdzie min to będzie 0 (zerowy indeks tablicy, czyli pierwszy jej element), a max to długość tej tablicy. Następnie, za pomocą wylosowanego indeksu, odczytujesz z tablicy ścieżkę do obrazka i wysyłasz go jako załącznik w odpowiedzi Discordowej.

W dokumentacji biblioteki discord.js znajdziesz szczegóły użycia metody wysyłającej wiadomość z załącznikiem: wysłanie oraz dodanie załącznika.

komentarz 30 lipca 2021 przez lucasio99 Początkujący (320 p.)
Zobaczę...
komentarz 30 lipca 2021 przez lucasio99 Początkujący (320 p.)

@ScriptyChris,  A długość tej tablicy to ilość plików - 1?

1
komentarz 30 lipca 2021 przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
długość tablicy to ilość jej elementów, natomiast ostatni element jest w komórce na miejscu długość tablicy - 1

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 89 wizyt
pytanie zadane 18 lutego w JavaScript przez Piotrek2713 Mądrala (5,380 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 649 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 759 wizyt
pytanie zadane 18 września 2021 w JavaScript przez Maxxxii Obywatel (1,260 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,641 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...