• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uczelnie prywatne, kierunek informatyka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
402 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2021 w Offtop przez MKolaj15 Bywalec (2,270 p.)
Witam wszystkich, miałem zamiar wybrać się na studia informatyczne niestety, nie dostałem się na ten kierunek na żadnej z wybranych uczelni. Zakwalifikowałem się jedynie na Edukację Techniczno-informatyczną na Politechnice Poznańskiej, lecz po dłuższym namyśle, czuję że nie jest to dla mnie odpowiedni kierunek. Pojawił się pomysł rozpoczęcia nauki na uczelni prywatnej. Moje pytanie brzmi, które z takich placówek uważacie za godne polecenia w celu kształtowania się na kierunku informatyka? Byłbym także wdzięczny za uzasadnienie swoich odpowiedzi i liczyłbym na jakiś opis, czy też wrażenia od absolwentów lub osób uczących właśnie tam. Dużo dobrego słyszałem o PJATK, lecz czesne są dla mnie jednak zbyt wysokie. Z góry dzięki za wszelką pomoc :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)

Moje pytanie brzmi, które z takich placówek uważacie za godne polecenia w celu kształtowania się na kierunku informatyka?

żadne, generalnie chyba, że mówisz o informatyków jako osobie "o wiedzy ogólnej" np. nauczanie w szkole, bycie takim specjalistą od jak administrator sieci, systemów etc. to może, ale jeśli programista to żadne.
Generalnie nie wiem kim chcesz być, czemu tak bardzo chcesz studiować, czy faktycznie jest Ci to potrzebne. Jak tak, wybrałbym coś z uczelni prywatnych, albo płacił za studia skoro już chcesz studiować zaocznie np. 

komentarz 28 lipca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Zależ o jakim "programiście" myślisz. Tym od CRUDów? Pewnie tak.

Jeżeli robisz coś bardziej wyspecjalizowanego, to studia są jak najbardziej na miejscu.
komentarz 28 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
wyspecjalizowanego, okej czyli ludzie co są programistami C/c++ :) od lat 10sciu bez studiów to CRUDOwce?  Na miejscu czego są... :) bo generalnie nic nie dadzą jeśli samemu robisz to samo, ja nie pisze że niczego nie uczą ale nie są wymogiem, nie musisz wcale tego robić żeby być zajebistym programistą, tysiące programistów miało studia związane z inną dziedziną filozofie, filiologie, kosmetologie inne bzdury ? I co " nie na miejscu "?
komentarz 28 lipca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

wyspecjalizowanego, okej czyli ludzie co są programistami C/c++ :) od lat 10sciu bez studiów to CRUDOwce? 

Jeżeli od 10 lat piszesz CRUDy, nawet w assemblerze na milion platform, to nadal taka nikła specjalizacja. Klepiesz to samo, nie wiem gdzie tu rozwój, a tak widzę specjalistę.  

Zauważ czym Ci programiści się głównie zajmują. Nie chce umniejszać web developerom, ale głównie to ta branża.

Mogę jedynie powiedzieć na swoim przykładzie. Obecnie w pracy nie mam osoby, która nie skończyłaby chociażby inżyniera, abstrahując od dwóch profesorów, którzy są na wyciągnięcie ręki. Fakt, faktem moja specjalizacja jest bardzo wąska. Ale jednak studia okazały się niezbędne, przynajmniej w jakiejś części. 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 419 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2017 w Offtop przez Michał_Warmuz Mądrala (5,830 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 431 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez VizoPL Początkujący (250 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...