• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie mogę się połączyć z moją strona internetową bez VPN lub aktywnego połączenia FTP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
364 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2021 w Sieci komputerowe, internet przez remoh Początkujący (390 p.)
edycja 29 lipca 2021 przez remoh
Witam,

Mam 3 strony na pewnym serwerze hostingowym i od kilku dni nie mogę się połączyć z żadną z nich przez przeglądarkę internetową. Nie mogę też wejść do PHP My Admin.

 
Mogę się połączyć ze stronami tylko w dwóch przypadkach:
- Jak połączę się poprzez jakikolwiek VPN.
- Gdy mam aktywne połączenie FTP z serwerem to magicznie mogę się łączyć przez HTTP. Gdy tylko zerwę połączenie FTP to nagle nie mogę wejść na jakąkolwiek moją stronę przez przeglądarkę.
 

Zmieniłem swój adres IP (ostatni człon) oraz DNS tak jak mnie poinstruował dostawca mojego Internetu i dalej jest bez zmian. Oczywiście rooter też resetowałem parę razy.

Nie jest to problem urządzenia bo testowałem na 2 komputerach i 3 smartfonach i wszędzie jest to samo.
 

Obsługa techniczna hostingu wmawia mi, że nie mam żadnej blokady IP, i że to problem po stronie mojego dostawcy internetowego, a dostawca Internetu mówi mi, że nie widzą żadnego problemu i, że wszystko jest ok z ich strony.
 

Miał ktoś może kiedyś podobny problem i zna rozwiązanie lub chociaż przyczynę? Mi już ręce opadają...
komentarz 6 sierpnia 2021 przez remoh Początkujący (390 p.)
Wczoraj podpinałem CloudFlare pod jedną z moich stron i zaczęła działać poprawnie. Więc można powiedzieć, że w pewnym sensie rozwiązałem problem. Teraz wystarczy podpiąć CloudFlare pod pozostałe strony.

Niestety do łączenia z phpMyAdmin dalej muszę używać VPN ale to jestem w stanie przeboleć, gdyż często tam nie zaglądam.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 lipca 2021 przez Us Użytkownik (880 p.)
Siemka,

Jakiś czas temu podejmowałem się podobnego zlecenia na platformie Useme dla freelancerów. Strona co jakiś czas się zawieszała, a najczęściej po dodaniu czegoś do koszyka. W efekcie nie można było wejść na hosting i stronę przez przeglądarkę.

Problemem był plik ".htaccess". Kiedy go wyczyściłem to wszystko ruszyło, a następnie wygenerowałem na nowo. Być może w Twoim przypadku też tak jest. Sprawdź również plik "robots.txt" wyczyść go jeśli coś zawiera, ponieważ może nie zezwalać na dostęp ze strony z Twojego IP. Dodam, że strona była uruchomiona na platformie zencart.

A co do zmiany IP i DNS'ów też to robiłem i g*wno dało :D Ja również mogłem się połączyć tylko przez VPN, jednak czasami musiałem zmienić tam adres IP.
komentarz 30 lipca 2021 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Plików bezpośrednio bym nie czyścił - a jeżeli już, to warto mieć kopie. .htaccess często zawiera ważne informacje dla serwera.
komentarz 31 lipca 2021 przez remoh Początkujący (390 p.)
edycja 31 lipca 2021 przez remoh

@Us, na moim serwerze są 3 strony(2 x wordpress 1 x drupal) i każda ma własny .htaccess. Wszystkie naraz by nie wysiadły. Każdy .htaccess jest w osobnym folderze. Coś takiego: 

  • adres-serwera.pl/public_html/strona_1/.htaccess
  • adres-serwera.pl/public_html/strona_2/.htaccess
  • adres-serwera.pl/public_html/strona_3/.htaccess

Dodatkowo nie mogę się również zalogować do phpmyadmin, na który mój plik .htaccess nie ma wpływu.

W końcu dostałem konkretniejszą odpowiedź od administratora hostingu wraz z danymi jakie mam przesłać do administratora mojej sieci, gdyż to prawdopodobnie u nich jest problem.

Niestety obsługa techniczna, z którą rozmawiam przez infolinie i email potrafi tylko resetować rooter lub zmieniać konfiguracje rootera. Nic więcej ponad to co sam potrafie zrobić. Przekazali dane zgłoszenia dalej, do zarządu i czekam już 3 dni na odpowiedź. 

Co ciekawe, gdy ci "technicy" z sieci zmienili mi w ustawieniach konta tryb pracy rootera na bridge to wszystko zaczęło działać. Niestety ten tryb odpada, gdyż nie można w nim korzystać z internetu na więcej niż 2 urządzeniach jednocześnie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 137 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 318 wizyt
pytanie zadane 3 marca 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Jakub Świniarski Początkujący (260 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 13,910 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...