• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Adapter Sata-USB. Win10 nie wykrywa urządzenia

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,564 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2021 w Sprzęt komputerowy przez antekelektronik Obywatel (1,120 p.)
zamknięte 1 sierpnia 2021 przez antekelektronik

Witam, posiadam dwa sprawne dyski HDD 2,5''. Mam na nich pliki na których mi trochę zależy (rodzinne zdjęcia, itp...). Tak więc kupiłem adapter Sata - USB (https://allegro.pl/oferta/adapter-sata-usb-3-0-przejsciowka-do-dysku-ssd-hdd-10891520104). Problem w tym że kiedy podłączam do go komputera dysk zaczyna normalnie wibrować i pracować a Windows 10 w ogóle go nie widzi. Próbowałem podłączyć go pod USB 3.0, USB 2.0 i nic. Nie widać go w menedżerze urządzeń, właściwościach ani eksploratorze plików.

 

jakość zdjęć jest bardzo niska bo robiłem je kamerką internetową

komentarz zamknięcia: Dysk dostawał za mało prądu , po więcej informacji zapraszam w komentarze
komentarz 31 lipca 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)

Stacja jest wygodniejsza jak mamy kilka dysków sporadycznie używanych (jakieś archiwalne) i potrzeba je od czasu do czasu przypiąć do komputera. Autor wątku wspomniał, że ma 2 stare dyski. Nie napisał, czy chce przegrać dane i zapomnieć o tych dyskach, czy planuje dane tam trzymać i sporadycznie zaglądać. Dysk w szafie jest o tyle bezpieczniejszy, że wirusy mu nie zrobią krzywdy i nie ciągnie prądu. laugh

komentarz 31 lipca 2021 przez niezalogowany
Nie mówię, że stacja jest zła. Wszystko zależy od potrzeb.

Co ma wirus do dysku? Wirus to program komputerowych. Tak samo może zostać nagrany na dysk jak na każdym innym i infekować inne komputery.
komentarz 31 lipca 2021 przez antekelektronik Obywatel (1,120 p.)
Mam do państwa pytanie, ponieważ dyski są 2.5'' a posiadam kieszeń na dysk 3.5''. czy mogę podłączyć dysk 2.5'' do tej kieszeni?
komentarz 31 lipca 2021 przez niezalogowany
Ważne żeby się gniazdo zgadzało. Jak masz SATA to musi być w tej kieszeni SATA. Jeśli tak jest to nie ma problemu.
komentarz 1 sierpnia 2021 przez antekelektronik Obywatel (1,120 p.)
Gniazdo się zgadza i wszystko śmiga. Bardzo dziękuję każdemu za pomoc, z całą rodziną oglądaliśmy zdjęcia i filmy. Pytanie myślę że zamykam. Jeżeli ktoś w przyszłości będzie miał ten sam problem to polecam jeśli jest to możliwe oddać przewód i kupić kieszeń z zasilaniem lub inne urządzenie z oddzielnym zasilaczem.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 lipca 2021 przez VBService Ekspert (252,740 p.)

Prawdopodobnie problem jest, dlatego że

ADAPTER PRZEJŚCIOWKA USB 2.0 na SATA 2.5 HDD SSD

 

 

komentarz 26 lipca 2021 przez antekelektronik Obywatel (1,120 p.)
możliwe, chociaż na dysku napisane jest DC +5v 1A

Myślę że w moim porcie USB jest powyżej 1A
komentarz 26 lipca 2021 przez VBService Ekspert (252,740 p.)
A próbowałeś podpiąć pod inny komputer?
komentarz 26 lipca 2021 przez antekelektronik Obywatel (1,120 p.)
Tak, próbowałem także na laptopie też z win 10. To samo
komentarz 26 lipca 2021 przez VBService Ekspert (252,740 p.)
Masz możliwość podpiąć inn(e)y dysk(i) za pomocą tej "przejściówkę" i sprawdzić czy problem wystąpi ponownie?
komentarz 26 lipca 2021 przez antekelektronik Obywatel (1,120 p.)
nie za bardzo, mam tylko te dyski
1
komentarz 26 lipca 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Myślę że w moim porcie USB jest powyżej 1A

USB 1.0/2.0 to 0.5A, USB 3.0 - 0.9A. Więc różnie może być.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 153 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2020 w Sprzęt komputerowy przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 57 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2023 w Sprzęt komputerowy przez pionk18 Obywatel (1,590 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 266 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2022 w Sprzęt komputerowy przez Niewiaryg Nowicjusz (160 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,524 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...