• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem ze zmianą lokalizacji pulpitu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
602 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez d0minik Nowicjusz (130 p.)

Witam

Posiadam na sowim komputerze Windowsa 10 i czas temu postanowiłem zmienić lokalizację pulpitu z dysku C na dysk D. Kliknąłem na ikonę pulpitu w eksploratorze plików, prawym przyciskiem myszy, kliknąłem właściwości i przeszedłem do zakładki lokalizacja, po czym wpisałem tam D:\    .

Wyrzuciło mi wtedy foldery z dysku D na pulpit, a nazwę folderu pulpit zmieniło mi na D:\, chociaż ikonka została taka sama. Próbowałem to cofnąć, poprzez ponowne kliknięcie we właściwości, lokalizację i kliknięcie przycisku Przywróć domyślny, czyli C:\Users\domin\Desktop. Jednak gdy klikam zastosuj pojawia się pytanie czy chcę przenieść wszystkie pliki ze starej lokalizacji do nowej i klikam "Tak" żeby przejść dalej wyskakuje mi komunikat:

Nie można tutaj przenieść tego folderu

Nie można utworzyć listy zwykłych podkatalogów w katalogu "D:\System Volume Information"

Odmowa dostępu.

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak to cofnąć/naprawić? Tak aby pulpit i wszystko wróciło do stanu pierwotnego?

Z góry dziękuję bardzo i proszę aby tłumaczyć wszystko jak najprostszymi słowami, bo zapewne jak widać na powyższej sytuacji nie jestem zbyt dobrze obeznany w komputerowych tematach.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 lipca 2021 przez VBService Ekspert (254,880 p.)

Jeżeli to możliwe przenieś wszystkie pliki i foldery na inny dysk np.: E:\ jak masz lub na pendrive-a, zostaw dysk D:\ pusty i wtedy spróbuj użyć "Przywróć domyślny".

1
komentarz 25 lipca 2021 przez niezalogowany
Albo po prostu kliknąć na nie jak się pyta o przeniesienie danych.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 659 wizyt
pytanie zadane 21 października 2021 w Systemy operacyjne, programy przez KFC Użytkownik (610 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 212 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Jajestem Użytkownik (670 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 838 wizyt

92,757 zapytań

141,679 odpowiedzi

320,441 komentarzy

62,101 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...