• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie działające czcionki Ubuntu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
156 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez PanJan3214 Użytkownik (560 p.)

Próbowałem zainstalować czcionki, ale programy ich nie widzą nie mogę także zmienić czcionki w ustawieniach basha, ale mogę wymusić je i działa to tylko w przypadku czcionki systemowej (chodzi mi o wygląd interfejsu czcionką zainstalowana) gdzie indziej nie 

Chciałem sobie tu ustawić to ich nie widać jest 9 do wyboru (+-pochyłe, pogrubione), chociaż system domyślnie ma ich więcej.

 

Udało mi się uruchomić inne czcionki w bashu za pomocą font-managera ale dzieje sie to:

Czcionki pobierałem z: Google fonts oraz kilku losowych serwisów efekt był taki sam 

Ktoś ma pomysł co tu nie działa 
A jeśliby ktoś pytał próbowałem nawet przeinstalować system i nic 

Jakby ktoś pytał:

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

próbowałem nawet przeinstalować system

Reinstalować system z powodu fontów... trzeba być nieźle zdeterminowanym ;)


Sprawdziłem te fonty na Ubuntu MATE i nie ma żadnych problemów.

  • skopiuj katalog z czcionkami do ~/.local/share/fonts (jeśli nie ma, stwórz). Sprawdź prawa dostępu.
  • wywołaj fc-cache -f
komentarz 24 lipca 2021 przez PanJan3214 Użytkownik (560 p.)
Nic to nie dało
A co do formatu wszystko mam na google więc po formacie to kwestia tylko zainstalowanie steam i lutris 15 minut max
komentarz 24 lipca 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
To dziwne, powinno działać. Sprawdziłem na Manjaro z GNOME i metoda, którą  podałem wyżej, działa, ale dla czcionki Poppins częściowo, bo o ile jest na liście przy wyborze czcionki np. dla GUI, to w terminalu już nie. Prawdopodobnie wynika to z tego, że w terminalu widoczne są tylko czcionki o stałej szerokości znaków.
komentarz 24 lipca 2021 przez PanJan3214 Użytkownik (560 p.)
Nie żadna czcionka nie działa tylko te 9 co było, chociaż system ma w sumie sporo więcej domyślnie to samo w gimpie czy gdziekolwiek indziej, chociaż w gimpie widać chyba wszystkie domyślne ale nie można dodać nowych

A robiłem nawet formata i nic

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 584 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2018 w HTML i CSS przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 1,029 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Akdx Początkujący (310 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 320 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...