• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie działające czcionki Ubuntu

0 głosów
39 wizyt
pytanie zadane 22 lipca w Systemy operacyjne, programy przez PanJan3214 Użytkownik (540 p.)

Próbowałem zainstalować czcionki, ale programy ich nie widzą nie mogę także zmienić czcionki w ustawieniach basha, ale mogę wymusić je i działa to tylko w przypadku czcionki systemowej (chodzi mi o wygląd interfejsu czcionką zainstalowana) gdzie indziej nie 

Chciałem sobie tu ustawić to ich nie widać jest 9 do wyboru (+-pochyłe, pogrubione), chociaż system domyślnie ma ich więcej.

Udało mi się uruchomić inne czcionki w bashu za pomocą font-managera ale dzieje sie to:

Czcionki pobierałem z: Google fonts oraz kilku losowych serwisów efekt był taki sam 

Ktoś ma pomysł co tu nie działa 
A jeśliby ktoś pytał próbowałem nawet przeinstalować system i nic 

Jakby ktoś pytał:

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 lipca przez j23 Mędrzec (163,540 p.)

próbowałem nawet przeinstalować system

Reinstalować system z powodu fontów... trzeba być nieźle zdeterminowanym ;)

Sprawdziłem te fonty na Ubuntu MATE i nie ma żadnych problemów.

• skopiuj katalog z czcionkami do ~/.local/share/fonts (jeśli nie ma, stwórz). Sprawdź prawa dostępu.
  • wywołaj fc-cache -f
komentarz 6 dni temu przez PanJan3214 Użytkownik (540 p.)
Nic to nie dało
A co do formatu wszystko mam na google więc po formacie to kwestia tylko zainstalowanie steam i lutris 15 minut max
komentarz 6 dni temu przez j23 Mędrzec (163,540 p.)
To dziwne, powinno działać. Sprawdziłem na Manjaro z GNOME i metoda, którą  podałem wyżej, działa, ale dla czcionki Poppins częściowo, bo o ile jest na liście przy wyborze czcionki np. dla GUI, to w terminalu już nie. Prawdopodobnie wynika to z tego, że w terminalu widoczne są tylko czcionki o stałej szerokości znaków.
komentarz 6 dni temu przez PanJan3214 Użytkownik (540 p.)
Nie żadna czcionka nie działa tylko te 9 co było, chociaż system ma w sumie sporo więcej domyślnie to samo w gimpie czy gdziekolwiek indziej, chociaż w gimpie widać chyba wszystkie domyślne ale nie można dodać nowych

A robiłem nawet formata i nic

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 339 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2018 w HTML i CSS przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 477 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Akdx Początkujący (310 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 209 wizyt
Porady nie od parady
Publikując kody źródłowe korzystaj ze specjalnego bloczku koloryzującego składnię (przycisk z napisem code w edytorze). Nie zapomnij o ustawieniu odpowiedniego języka z rozwijanego menu oraz czytelnym formatowaniu kodu.Przycisk code

84,177 zapytań

132,947 odpowiedzi

294,111 komentarzy

55,590 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...