• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kurs Data Science

+2 głosów
92 wizyt
pytanie zadane 22 lipca w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez michalk16 Nowicjusz (140 p.)
cześć,

jestem studentem 3. roku Matematyki teoretycznej na jednym z uniwersytetów w Polsce. Podczas studiów nie mamy za dużo informatyki, mieliśmy jedynie jeden semestr z Pythona i na tym się kończy. W liceum miałem wprowadzenie do c++. Za rok wybieram się na studia magisterskie i chciałbym iść na kierunek informatyczny. Chciałbym przez ten rok "nadrobić" braki oraz chciałbym pracować w Data Science. Co warto sobie przerobić? Jakieś warte uwagi książki? Jaką uczelnię/studia wybralibyście na moim miejscu (Warszawa/Kraków)? Osobiście najbardziej jestem za informatyką na UW. Czy to dobry pomysł? Czy poradzę sobie, jeśli nie będę po studiach informatycznych pierwszego stopnia? Dodam, iż z matematyką nie mam problemów, na studiach mam średnia bliską 5.

Ponadto zastanawiam się nad wykupieniem kursu z analizy danych do 10k, aby od podstaw wprowadził mnie w świat IT. Chciałbym zrealizować kurs przed październikiem przyszłego roku (pójściem na mgr). Czy ktoś ukończył taki kurs? Czy warto? Dużo łatwiej byłoby mi się zmotywować do nauki i uczyć się, gdybym miał wsparcie mentora, projekty, zajęcia etc. Czy jednak to strata czasu i pieniędzy, a ten czas mógłbym lepiej poświęcić ucząc się samemu z książek/poradników na yt?

Pozdrawiam,
MK

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 dzień temu przez Max Dobrawski Początkujący (260 p.)
Może na początek jakieś kursy Data Science oraz Cloud na Courserze. Wiedzy tam nie brakuje, cena bliska zero, całkowita elastyczność.
0 głosów
odpowiedź 23 godziny temu przez J0ker Stary wyjadacz (11,040 p.)
NA MIMUW w tym roku otwiera się po raz pierwszy kierunek II stopnia Machine Learning - więc pewnie fajnie byłoby gdybyś przyszedł tutaj. Jeśli stricte zamierzasz iść w Data Science to nie ma sensu iść na informatykę - idż na kierunek Machine Learning.

Zwłaszcza, że uczestniczyłem w spotkaniu wstępnym dla tegorocznych kandydatów i tam dowiedziałem się że od tego roku studenci informatyki na MIMUW będą mieć utrudniony dostęp do przedmiotów z AI, ML, DS i tak dalej - bo właśnie studenci Machine Learning będą mieć priorytet przy rejestracji na te przedmioty, a prowadzących nie ma aż tylu żeby zrobić tak wiele grup ćwiczeniowych żeby wszyscy mogli się dostać na te przedmioty.

Przede wszystkim potrzebujesz Pythona i R. Nie zaszkodzi SQL. Oczywiście im więcej ogólnego obycia z IT tym lepiej.

Analiza, algebra, probabilistyka, statystyka - to z matematyki potrzebujesz.

Zamiast kupować taki ogólny kurs, lepiej np. odbyj staż/praktyki w jakiejś firmie. Możesz też spróbować nawiązać kontakt z kimś na uczelni (swojej lub MIMUW) kto się tym zajmuje i spytać czy niemiałby jakiegoś udziału w jakimś projekcie dla Ciebie.
1
komentarz 20 godziny temu przez tkz Nałogowiec (38,400 p.)

Zamiast kupować taki ogólny kurs, lepiej np. odbyj staż/praktyki w jakiejś firmie. 

Imo, dużo lepszym wyborem jest kurs. Nie odbędzie stażu od tak. Juniorów jest miliard. Lepszych juniorów od pytającego, przynajmniej obecnie, jest z 999 milionów. 

komentarz 16 godziny temu przez Wiciorny Mędrzec (156,560 p.)
jeszcze warto dodać, że staży jest co raz mniej, niektóre są wymuszane nawet przez uczelnie państwowe, na rzecz tego że firma dostanie jakiś extra hajs od Państwa.
Bo generlanie to się nie opłaca, chyba że firma bogata i potrzebuje coś na śmieci, a z tego wyłapać sensownego juniora, ale te czasy minęły i wątpie żę wrócą w aktualnym stanie rzeczy i też przez pandemie. napływ pracowników z UE-> Ukrainy etc.
komentarz 5 godziny temu przez J0ker Stary wyjadacz (11,040 p.)

@tkz, 

darmowy lub za kilkadziesiąt PLN kurs na Courserze, Udemy i tak dalej - tak; ale ten gościu co zadał pytanie mysli chyba o typowym bootcampie za 10k, na który przybędą też ludzie którzy nie napisali nigdy hello world w żadnym języku i którzy będą pytać gdzie jest znak tyldy na klawiaturze.

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 214 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 174 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 280 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Patryk01 Obywatel (1,260 p.)
Porady nie od parady
Pytania na temat serwisu SPOJ należy zadawać z odpowiednią kategorią dotyczącą tej strony.SPOJ

84,177 zapytań

132,949 odpowiedzi

294,115 komentarzy

55,591 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...