• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Mobilna wersja aplikacji webowej

Object Storage Arubacloud
+1 głos
431 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2021 w Inne języki przez assassin Gaduła (3,260 p.)
zamknięte 29 sierpnia 2021 przez assassin
Cześć.

 

Zrobiłem ostatnio aplikacje webową przy wykorzystaniu ASP.Net Core i Angulara.

Wszystko fajnie, pięknie. Ale tak się zastanawiam jak zrobić wersję mobilną takiej aplikacji?

 

Czy macie jakieś wskazówki?
komentarz zamknięcia: Temat wyczerpany
komentarz 22 lipca 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Wrzucić do Electrona?
komentarz 22 lipca 2021 przez VBService Ekspert (252,780 p.)
3
komentarz 22 lipca 2021 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
A od kiedy Electron działa na urządzeniach mobilnych?
komentarz 22 lipca 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
edycja 22 lipca 2021 przez JakSky
A masz rację, MacOS mnie zwiódł(a nie IOS) fakt :p Electron tylko na Desktopy. ..
komentarz 22 lipca 2021 przez VBService Ekspert (252,780 p.)

Electron.js?  wink

komentarz 22 lipca 2021 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Electron.js?

A Electron.js to Electron i w podlinkowanym przez Ciebie artykule jest wyraźnie napisane "desktop apps". 

komentarz 22 lipca 2021 przez VBService Ekspert (252,780 p.)
edycja 22 lipca 2021 przez VBService

Zapytałem bo, w treści artykuły nie ma słowa o "elektronowych" apkach na mobilne systemy a tu na samym początku taka grafika. (pomyślałem: wtf wink, ale może coś się zmieniło, o czym nie wspominał autor artykułu)

komentarz 22 lipca 2021 przez VBService Ekspert (252,780 p.)

A co sądzicie o: 

1
komentarz 22 lipca 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Też wyszukałem i jest masa alternatyw dla Electrona(oczywiście na Androida i IOS). Nawet jest coś takiego jak Angular Mobile-ciekawe.
1
komentarz 22 lipca 2021 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
PhoneGap jest martwy, ale od lat był tak naprawdę brandowaną wersją Cordovy. Z kolei Cordova to nic innego jak po prostu webview otulający zwykłą stronę internetową z dodanymi kilkoma API do obsługi urządzenia, np. kamery. Sporo z tych rzeczy można obecnie osiągnąć przy pomocy PWA.

Ionic jest z kolei bliższy rozwiązaniom pokroju React Native. IMO to już kwestia preferencji. Ja bym osobiście szedł bardziej po prostu w PWA, niekoniecznie bawiąc się w emulowanie natywnych aplikacji mobilnych.

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 22 lipca 2021 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
wybrane 22 lipca 2021 przez assassin
 
Najlepsza

Ogólnie powinieneś się zainteresować dwoma tematami: RWD (Responsive Web Design) oraz PWA (Progressive Web Apps). Ten pierwszy to termin oznaczający design dostosowany do możliwości szerokiego spektrum urządzeń (m.in. do wielkości ich viewportu/ekranu), natomiast drugi oznacza aplikacje internetowe, które – przede wszystkim na Androidzie – można zainstalować podobnie jak normalne aplikacje ze sklepu Play.

komentarz 30 lipca 2021 przez assassin Gaduła (3,260 p.)
Wielkie dzięki. Ale mam jedno pytanie.

Na jednym blogu znalazłem wiadomość, że wersja mobilna strony to coś zupełnie innego niż wersja desktopowa i tworzy się je niezależnie, a dopiero później serwer rozpoznaje na jakim urządzeniu odpalana jest strona i w odpowiedniej wersji wyświetla stronę. Z kolei na innym blogu znalazłem info, że w zasadzie obie wersja to jest ta sama strona tylko, że zaprogramowana tak, żeby była responsywna. No i ok. To ma jakiś sens, ale w mojej głowie nastąpiło pytanie jak ze zwykłego komponentu angularowego (mam tutaj na myśli menu), który tak naprawdę składa się z kilku kafelków ustawionych obok siebie, zrobić mobilnego hamburgera? Wedlug mnie to są 2 zupełnie różne komponenty. Dodam tylko, że używam Bootstrapa.
komentarz 30 lipca 2021 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Nie wiem, jak wygląda ten komponent. Ale zwykle używa się do tego media queries k np. zmienia wyświetlanie linków z poziomego na pionowe. Sam przycisk hamburgera zwykle jest cały czas w kodzie, ale na wyższych rozdzielczościach po prostu jest ukryty.
1
komentarz 31 lipca 2021 przez assassin Gaduła (3,260 p.)

Super. Dzięki za odpowiedź. Nie miałem pojęcia, że istnieje coś takiego jak media query. Zafascynował mnie ten temat smiley Naprawdę, wielkie dzięki.

0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2021 przez VBService Ekspert (252,780 p.)

Jeżeli ma to być strona poprawnie wyświetlana w przeglądarkach na urządzeniach mobilnych to np.
9 basic principles of responsive web design

lub np. Converting an ASP.NET website to a native Android/iOS app

 

 

responsive website ]

0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2021 przez assassin Gaduła (3,260 p.)
Temat uważam za zamknięty. Piszę, bo być może komuś to też się przyda.

 

Więc, z tego co się dowiedziałem niedawno, pisząc aplikację webową można użyć bootstrapa i odpowiednio zaprogramować szerokości, dla których elementy będą inaczej się zachowywać. Generalnie spoko, sam teraz nad tym siedzę i serdecznie polecam. W pełni jest to responsywne. I wygląda naprawdę dobrze. Polecam
1
komentarz 8 sierpnia 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)

Tak, można użyć bootstrapa, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie napisać sobie własne klasy css do stworzenia responsywności. Zwiększyło by to performance strony.

Osobiście polecam skorzystanie z tailwindcss, który coraz to szybciej się rozwija i nabiera więcej zwolenników.

 

Jeśli temat uważasz za zamknięty to zamknij pytanie i nadaj tytuł najlepszej odpowiedzi (jeśli taka padła).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 197 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 592 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 980 wizyt
pytanie zadane 25 września 2019 w Inne języki przez BT101 Stary wyjadacz (12,540 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...