• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Menadżer haseł

Object Storage Arubacloud
0 głosów
729 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)
Witam
Mam pytanie, odnośnie używania menadżera haseł. Żyjemy w czasach, kiedy tworzenie mocnych haseł staje się obowiązkiem. Menadżer hasła wydaje się być obowiązkiem, ale mam kilka pytań.
W oko wpadł mi NordPass, ktoś używa i chciałbym się podzielić opinią? Z tego co rozumiem, on chyba zapisuje dane u siebie na serwerze, więc w pewnym stopniu te hasła mogą wyciec, przy ataku, jednak korzystając z kilku urządzeń, lokalne zapisywanie haseł na dysku chyba było by uciążliwe.
Ktoś może coś doradzić?

Dodam, że zależy mi aby taki menadżer hasła nie tylko przechowywał hasła, ale też był możliwość tworzenia ich (dlatego zastanawiam się nad NordPassem).
2
komentarz 21 lipca 2021 przez ITshnyk Obywatel (1,800 p.)

Może się przyda ten film https://www.youtube.com/watch?v=1-3iKtg50Zc

komentarz 21 lipca 2021 przez Dewidos Początkujący (280 p.)
@ChrisOOO, ja aktualnie używam LastPass i jestem zadowolony. Jest wygodny i szybki, pracuje za pomocą wtyczki w przeglądarce. Można w nim też przechować np, dane do kart kredytowych, adresy etc. Jedyna wada jaką znalazłem, to brak darmowej multiplatformowości (pc i smartfon), oraz ewentualna druga (zależy od osoby): brak desktopowej aplikacji.
komentarz 21 lipca 2021 przez Fut_techs Początkujący (420 p.)

@ChrisOOO, jeśli chcesz prawdziwe bezpieczeństwo to zapisuj hasła na kartce i tyle, nie ma przynajmniej opcji że ktoś zaatakuje serwer albo Twój komputer

komentarz 21 lipca 2021 przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)

@Dewidos, a co sądzisz o KeePass?

1
komentarz 22 lipca 2021 przez niezalogowany
Ja używam KeePass i jak na razie nie zamieniłbym na nic innego. Jest darmowy, multiplatformowy, lekki. Można wybrać algorytm szyfrowania bazy. A synchronizację między urządzeniami załatwiam programami do synchronizacji danych. Chociaż KeePass pozwala otwierać bazy poprzez serwer FTP.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 22 lipca 2021 przez Osse Dyskutant (7,510 p.)
U mnie wybór padł na Menedżera haseł Bitdefender, nie mam z nim tj. obsługą / hasłami problemów, więc mogę go polecić. Na tej stronie masz podgląd na funkcje i obsługę https://bitdefender.pl/menedzer-hasel-poradnik/

Podobne pytania

+4 głosów
2 odpowiedzi 433 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 289 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez KILLUMINATI Nowicjusz (130 p.)

92,549 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,519 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...