• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Menadżer haseł

0 głosów
91 wizyt
pytanie zadane 21 lipca w Bezpieczeństwo, hacking przez ChrisOOO Użytkownik (760 p.)
Witam
Mam pytanie, odnośnie używania menadżera haseł. Żyjemy w czasach, kiedy tworzenie mocnych haseł staje się obowiązkiem. Menadżer hasła wydaje się być obowiązkiem, ale mam kilka pytań.
W oko wpadł mi NordPass, ktoś używa i chciałbym się podzielić opinią? Z tego co rozumiem, on chyba zapisuje dane u siebie na serwerze, więc w pewnym stopniu te hasła mogą wyciec, przy ataku, jednak korzystając z kilku urządzeń, lokalne zapisywanie haseł na dysku chyba było by uciążliwe.
Ktoś może coś doradzić?

Dodam, że zależy mi aby taki menadżer hasła nie tylko przechowywał hasła, ale też był możliwość tworzenia ich (dlatego zastanawiam się nad NordPassem).
2
komentarz 21 lipca przez ITshnyk Obywatel (1,430 p.)

Może się przyda ten film https://www.youtube.com/watch?v=1-3iKtg50Zc

komentarz 21 lipca przez Dewidos Nowicjusz (200 p.)
@ChrisOOO, ja aktualnie używam LastPass i jestem zadowolony. Jest wygodny i szybki, pracuje za pomocą wtyczki w przeglądarce. Można w nim też przechować np, dane do kart kredytowych, adresy etc. Jedyna wada jaką znalazłem, to brak darmowej multiplatformowości (pc i smartfon), oraz ewentualna druga (zależy od osoby): brak desktopowej aplikacji.
komentarz 21 lipca przez Fut_techs Początkujący (370 p.)

@ChrisOOO, jeśli chcesz prawdziwe bezpieczeństwo to zapisuj hasła na kartce i tyle, nie ma przynajmniej opcji że ktoś zaatakuje serwer albo Twój komputer

komentarz 21 lipca przez ChrisOOO Użytkownik (760 p.)

@Dewidos, a co sądzisz o KeePass?

1
komentarz 22 lipca przez mdatelier Mądrala (6,900 p.)
Ja używam KeePass i jak na razie nie zamieniłbym na nic innego. Jest darmowy, multiplatformowy, lekki. Można wybrać algorytm szyfrowania bazy. A synchronizację między urządzeniami załatwiam programami do synchronizacji danych. Chociaż KeePass pozwala otwierać bazy poprzez serwer FTP.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 lipca przez Osse Gaduła (3,780 p.)
U mnie wybór padł na Menedżera haseł Bitdefender, nie mam z nim tj. obsługą / hasłami problemów, więc mogę go polecić. Na tej stronie masz podgląd na funkcje i obsługę https://bitdefender.pl/menedzer-hasel-poradnik/

Podobne pytania

+5 głosów
2 odpowiedzi 359 wizyt
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o poprawną pisownię i czytelne formatowanie tekstu.Kompozycja

84,177 zapytań

132,949 odpowiedzi

294,115 komentarzy

55,591 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...