• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Spięcie portu USB na płycie głównej. Pomocy!

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
385 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2021 w Sprzęt komputerowy przez Fut_techs Początkujący (420 p.)
zamknięte 26 września 2021 przez Fut_techs
Hej,

Mam problem, od niedawna odkąd podłączyłem kabel od głośnika do komputera(port USB 2.0) by go naładować i używać jednocześnie to komputer wykrywał nadmierne napięcie i wyskakiwał komunikat że trzeba odpiąć kabel, lecz nie było większych problemów, ale po jakimś czasie komputer już w ogóle się nie włącza i wyświetla tylko komunikat: Over Current Heave Been Detected On Your Use Device System will Shutdown after 15 seconds to protect your main board.

Dziękuję za wszelką pomoc <3

 

Specyfikacja PŁYTY GŁÓWNEJ:

MSI B450-A PRO MAX socket AM4
komentarz zamknięcia: Sam rozwiązałem problem

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 21 lipca 2021 przez Pawel1995 Gaduła (3,810 p.)
Cześć, po pierwsze sprawdź czy po odłączeniu wszystkich peryferii komunikat nadal jest, jeśli nie to podłączaj pojedynczo i zobacz przy podłączeniu którego komunikat wystąpi. Jak wystąpi to niekoniecznie to awaria samego peryferia, a może portu.

Drugie, odłącz USB i czytniki kart bezpośrednio z płyty głównej(jeżeli odłączysz przedni panel audio, pamiętaj o zworkach.) I tą samą procedurą sprawdzasz po kolei jeżeli komunikat nie wystąpił.

Trzecią opcją jest reset biosu, przy odłączonych peryferiach. Oraz sprawdzenie zworek na płycie głównej.

Ja bym jeszcze podłączył do płyty głównej kartę diagnostyczną i sprawdził czy ma jakiś komunikat(gadżet za 20zł a warto!).

Jeżeli żadne z powyższych rozwiązań nie pomogło, to mam złe wieści musisz oddać płytę główną do serwisu. Jeżeli jest stara to zastanowić się nad nową.

Pozdrawiam!
komentarz 21 lipca 2021 przez Fut_techs Początkujący (420 p.)
Dzięki, niestety to problem z płytą ale i tak miałem wymieniać. Pozdrawiam :)
komentarz 23 lipca 2021 przez Fut_techs Początkujący (420 p.)

@Pawel1995, wymieniłem płytę ale dalej pojawia się błąd, lecz zauważyłem że jak odpinany GPU to komputer chodzi normalnie, nie wyłącza się po tych 15 sekundach, a więc co jest nie tak z tą kartą? 

komentarz 23 lipca 2021 przez Pawel1995 Gaduła (3,810 p.)
Z tego co mówisz to GPU ci się zepsuła, tutaj jak nie masz gwarancji to ja GPU nie naprawiałem. Zobacz czy stara płyta główna bez GPU działa(masz w tyle port HDMI).
komentarz 23 lipca 2021 przez Fut_techs Początkujący (420 p.)
A jest możliwość żebym użył DisplayPort zamiast HDMI? Może problem z przewodem jest, ale jak wymontowałem GPU i nim potrząsam to coś słychać w środku jakby jakiś kawałek latał. Sam nie wiem już. Kupiłem ją na morele 2 lata temu więc nie wiem czy będę miał gwarancję. Dzięki za odpowiedź. :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 245 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,198 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 316 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...