• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uj matematyka czy UWr informatyka

0 głosów
99 wizyt
pytanie zadane 20 lipca w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Mosen Nowicjusz (120 p.)
Witam, udało mi się dostać na Matematyke na UJ oraz na Informatykę na UWr, oba kierunki mają całkiem dobre opinie o miejsca w rankingach jednak sam nie wiem co wybrać... Informatyka daje chyba najlepsze perspektywy zarobkowe w niedługim czasie po studiach, prace przy ciekawych projektach i w ciekawych firmach. Matematyka natomiast to chyba wszystko i nic, daje bardzo ciekawe możliwosci rozwoju w wiele dziedzin jednak sama w sobie (mówię o kierunku) chyba niewiele. Łatwiej jednak jest chyba przejść z matematyka w informatyka niż odwrotnie, Kraków jest dla mnie lepszy logistycznie ponieważ nawet gdyby okazało sie że zajecia beda hybrydowo to dojechanie na uczelnie nie bedzie wielkim problem, natomiast to samo we Wrocławiu byłoby niemożliwe. Jeżeli wybiore uj to  na 2 roku najpewniej zdecyduje sie na matematyke w ekonomi. Mam jednak już 22 lata i wydaje mi sie że jestem za stary na studia dzienne, a w dodatku na matematyke gdzie najpewniej 99% osób to osoby po liceum wiec beda mieli po 19. Dodam że niekoniecznie celuje w prace programisty.

Oba kierunki i sylabusy wydają sie dla mnie tak samo ciekawe i podobnie mnie fascynują. Co byście polecili w takiej sytuacji?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 lipca przez J0ker Stary wyjadacz (11,040 p.)
Ja studiowałem matematykę na UW i jak zaczynałem to było dużo więcej osób w wieku 21-25 lat niż się spodziewałem że będzie (też myślałem, że 99% to będą 19-latkowie świeżo po maturze). Wiele osób po inżynierce na politechnice albo pod koniec inżynierki zaczynało matematykę jako drugi kierunek. I wydaje mi się, że wśród tych starszych osób, odsetek tych którzy ukończyli licencjat był wyższy niż wśród 19-latków świeżo po maturze.

Co do reszty kwestii to się nie wypowiem.
komentarz 21 lipca przez Wiciorny Mędrzec (156,560 p.)
jak studiowałem na AGH czy UJ Informatyke, to na obu kierunkach ludzie juz po innych studiach byli, wieku 26, czasem 30. Nawet muzycy, także wiek to tylko liczba.
0 głosów
odpowiedź 20 lipca przez Wiciorny Mędrzec (156,560 p.)

Informatyka daje chyba najlepsze perspektywy zarobkowe w niedługim czasie po studiach, prace przy ciekawych projektach i w ciekawych firmach.

ale studia nie dadzą Ci pracy przy ciekawych projektach, ani ciekawych firmach. Studia nie zapewniają nawet praktyk obowiązkowych, które musisz szukać indywidualnie, nie rozumiem - w sensie kierunek "informatyka" jest również mocno OGÓLNY i daje pole do popisu na wielu płaszczyznach elektroniki, pracy w szkole z programowaniem ciezko, bo to jednak za mało nie robiąc nic samemu, gdyż na to czasu nie ma na studiach na tyle ile powinno 

Pytanie, co chcesz robić ? Pytanie po co Ci teraz w takim razie studia, zamist po prostu iść do pracy, czy rozwijąc się w kierunku którym chcesz pracować?  

0 głosów
odpowiedź 21 lipca przez MamFarta Użytkownik (740 p.)

Jeśli mówisz o II na UWr to polecam - w tym wątku mocno się rozwinąłem na ten temat.

W razie dodatkowych pytań możesz pytać śmiało, postaram się na nie odpowiedzieć.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 63 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 200 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 966 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Kania02 Nowicjusz (160 p.)
Porady nie od parady
Forum posiada swój własny serwer Discord, dzięki któremu będziesz mógł po prostu pogadać z innymi Pasjonatami lub zapytać o jakiś problem. Podstrona z chatem znajduje się w menu pod ikoną człowieka w dymku.IRC

84,178 zapytań

132,949 odpowiedzi

294,115 komentarzy

55,592 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...