• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka komputera / CAD Ansys MES

Object Storage Arubacloud
0 głosów
231 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ShakerZeus597 Nowicjusz (120 p.)
Cześć,

Chciałbym zadać może trochę głupie 2 pytania ale mam nadzieję, że ktoś będzie chętny mi pomóc oraz będzie w stanie.

1) Szukam laptopa, na którym będę mógł programować bez największych problemów oraz robić rzeczy w Ansysie, choć tak właściwie nie będę liczyć nic na tym laptopie tylko na innej maszynie ale chcę żeby był mocny. Jedni mówią że karta na płycie jak np. Intel Iris Xe wystarczy, inni, że trzeba kartę od Nvidii. Zależy mi na i7, 32GB RAM-u  i IPS-ie na matrycy. Ktoś mógłby coś doradzić?

 

2) Pytanie, które może być trochę głupsze. Pewną wiedzę o komputerach, laptopach mam, lecz niestety nie jest ona aż tak zadowalająca jakbym chciał. Gdy czytam o jakichś parametrach i widzę jakieś słowa i cyfry to po prostu się gubię. Czy zna ktoś jakieś strony, książki, z których można by się uczyć wszystkiego od podstaw? Mogą to być naprawdę największe podstawy jakie tylko istnieją, lecz zależy mi żeby naprawdę to wszystko bardzo dobrze ogarnąć i się naprawdę na tym znać, a nie tylko zrozumieć to pobieżnie.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
komentarz 20 lipca 2021 przez ::{}:: Gaduła (3,890 p.)
edycja 20 lipca 2021 przez ::{}::
Co do drugiego pytania. Te numerki w przypadku procesorów intela oznaczają generacje, od 1 do 9 w pierwszej cyfrze oznacza generacje, w przypadku generacji 10+ dwie pierwsze cyfry wszystko mówią. W przypadku procesorów AMD np. Ryzen 3 3600, pierwsza cyfra z liczb tysięcznych znaczy generację. Numerki w nazwach kart oznaczają model, a np 8G oznacza ilość vramu(video ram).
komentarz 20 lipca 2021 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Ryzen 3 nie oznacza 3 generacji ryzena
komentarz 20 lipca 2021 przez ::{}:: Gaduła (3,890 p.)
Rzeczywiście, przepraszam, mój błąd, już poprawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2021 przez Pawel1995 Gaduła (3,810 p.)
Cześć, nie ma głupich pytań, chodź bywają zbyt ogólne :)

 

1) wymagania które znalazłem na stronie Mesco są raczej zabawne i nieaktualne:

https://mesco.com.pl/mes-dla-uzytkownikow-systemow-cad/

Na forach doczytałem że to studnia bez dna im wiecej tym lepiej. Ja jako programista potwierdzam że przy grubych operacjach dowolna ilość CPU, RAM a w twoim wydaniu również GPU jest mała. ale to nie oznacza że jest coś nie tak i że nie da się pracować.

Na pewno nie zamykaj pola widzenia do i7, bowiem Intel Core i9 oraz AMD Ryzen 9 są znacząco lepsze. Naturalnie dla inwestycji mniej budżetowych Intel Core i7 oraz AMD Ryzen 7.

Jeżeli chodzi o Intel Iris Xe polecam ten artykuł:

https://geex.x-kom.pl/wiadomosci/intel-iris-xe-graphics-test-wydajnosc-specyfikacja/

Zależy jaki bedzie do kompletu procesor, i jeżeli naprawdę chcesz Intel Iris Xe to nie schodź poniżej 10 generacji. Jednak ja bym się zastanawiał, z kuli cytat: "Ponieważ zintegrowany układ graficzny nie ma własnej pamięci, korzysta z pamięci RAM laptopa. " oraz " wydajność układu Iris Xe zależy od jego dokładnej specyfikacji oraz modelu procesora. ".

 

2) Tak jak pisałem na wstępie nie ma głupich pytań, ale bywają zbyt ogólne.

Szczerze żeby się na czymś znać, to nie potrzeba ci znaleźć kompendium wiedzy i przeczytać. Ale dłubać, pytać, dłubać.

Jak znajdziesz jakiś termin którego nie znasz np: TMU w grafice, to nie bój się zadać pojedynczego ale szczegółowego pytania na ten temat. Naturalnie po wcześniejszym samodzielnym sprawdzeniem czy już odpowiedzi na twoje pytanie już nie ma. Na pytania ogólne "co oznaczają literki w opisie grafiki" myślę że mało kto będzie chciał odpowiadać. Tutaj trzeba dłubać. Osobne będziesz odwiedzał strony z opisem procesorów, a osobne z opisem grafik.

Podobne pytania

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...