• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zrozumienie kodu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
137 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2021 w Python przez Maciek06 Użytkownik (680 p.)

 

Cześć, naszła mnie ochota wziąć udział w konkursie decodeIT. Do tej pory szedłem jak burza, aż do tego momentu. Kompletnie nie wiem o co tu chodzi. Domyślam się że to python, a z nim nie miałem wiele wspólnego. Nie chodzi mi o podanie odpowiedzi czarno na białym, tylko o wytłumaczenie jak do tego podejść


1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 19 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
wybrane 19 lipca 2021 przez Maciek06
 
Najlepsza
s = "python is pretty fun to use"
>>> [len(x) for x in s.split()]
 wynik [6, 2, 6, 3, 2, 3]

dla każdego słowa zlicza liczbe znaków 

u Ciebie jest nie co inny warunek dla kazoo x elementu w words, jesli zachodzi warunek ze ch ... jest tym elementem 

"Chip"[letter] tutaj frazy nie zbyt rozumiem, bo nie mam pojecia jak to w pythonie jest trzeba by to zdebugować outputem. 

1
komentarz 19 lipca 2021 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
"Chip"[letter_index] zwraca po prostu znak ze stringa tak samo ja tablica czyli jak wpiszesz zamiast tego "letter_index" 2 to otrzymasz znak "i" bo jest to 2 znak ze string.
1
komentarz 19 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

okej wiem co oznacza letter_index w [], ale nie wiedziałem że "Chip" bedzie ewaluowane do tablicy, brakowało mi ... jakiegoś syntaxu np "kropki na zasadzie"  "chip".[index] - bo tak jest w innych językach  bo zapis taki był dla mnie zbyt trywialny :D ale jednak to prada i to po prostu string jako tablica, i index 

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 515 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2018 w Python przez Wilier Bywalec (2,570 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 234 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2022 w JavaScript przez Maciek273 Początkujący (450 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 188 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2020 w OpenGL, Unity przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...