• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca dyplomowa - Android studio/Java

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
889 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2021 w Java przez szynszyl97 Początkujący (410 p.)
Witam,

zabieram się powoli za pisanie pracy inżynierskiej. Będzie to aplikacja mobilna pisana w Javie. Nie ukrywam że zdecydowałem się na taki krok ze względu na ilość dostępnych materiałów pomocniczych, tutoriali, gotowych rozwiązań konkretnych problemów na YT czy gicie. Wiem że praca jest poddawana tzw antyplagiatowi. Wie ktoś na jakich zasadach on działa. Czy jest możliwość korzystania "po kawałku" z rozwiązań już znajdujących się w internecie ?. W sensie np. 100 linijek kodu stąd 60 linijek stąd 200 linijek samemu itd. Miał ktoś jakieś ciekawe przygody z antyplagiatem przy pracy dyplomowej ??
komentarz 16 lipca 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Zmieniasz nazwy metod i zmiennych i raczej nikt nie powinien mieć wątpliwości. W sumie to powtarzający się kod jest czasami nieunikniony.
komentarz 16 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (277,460 p.)
bzdura ... niestety nie wystarczy zmiana nazw i metod, ale tu też nie chodzi o to żeby "niepowielać' kodu bo to jest niemozliwe.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (277,460 p.)

 Czy jest możliwość korzystania "po kawałku" z rozwiązań już znajdujących się w internecie

tak ale wtedy musisz je traktować jako cytat i dać link do źródła, system antyplagiatowy od 2019 jest potwornie skomplikowany : filtruje cały internet, kod źródłowy, githuby, strony wielojęzyczne i wyszukuje semantyke, frazy generalnie wszystko. 
Podstawa taka, że FUNKCJE nie podlegają prawą autorskim, ale ich sposób wyrażenia tak więc musisz implementacje pisać po swojemu. 
Po drugie po co bierzesz sie za pisanie aplikacji skoro, chcesz generalnie robić coś na zasadzie "kopiowania" ? 

komentarz 16 lipca 2021 przez szynszyl97 Początkujący (410 p.)
Nie tyle kopiowania co tworzenia co już utworzone :). Miałem taki przypadek kiedyś, że za nic w świecie nie udawało mi się zrobić ładnej listy z widocznymi avatarami. Już tyle próbowałem, że się wkurzyłem i skopiowałem 1 do 1. I właśnie zastanawiam się co zrobić przy pracy inżynierskiej jak napotkam taki problem
komentarz 16 lipca 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

tak ale wtedy musisz je traktować jako cytat i dać link do źródła

Wcale nie musi. Poza tym ten system plagiatowy można obejść w 5 minut.  Trzeba postępować tak jak z tekstem czyli, zmiana kolejności zdań, synonimy plus drobne własne zmiany i nie ma szans na wpadkę. Jak to działa można poczytać tu: https://www.google.com/amp/s/next.gazeta.pl/next/7,151003,27017738,doktoraty-copy-paste-polska-nauka-uzaleznila-sie-od-plagiatow.amp

komentarz 16 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (277,460 p.)
poczytaj o tym systemie ;] który juz nie jest taki jaki myślisz... zmienił się w 2019 roku i to nie jest juz ten antyplagiat co dawniej JSA I OSA teraz działają wspólnie i JSA jest zmieniony
https://jsa.opi.org.pl/home/login
mówie to z autopsji w tym roku pisałem prace ;] inżynierską z Informatyki, w Javie na temat wzorców projektowych i architektonicznych
komentarz 16 lipca 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Jest taki sam jak każdy inny... Trzeba sobie zadać pytanie na jakiej zasadzie działa ten program. A no zapewne działa na zbiorach danych, takimi zbiorami mogą być dane uczelni(archiwizowane prace) oraz internet. Co do internetu to zapewne działa to na API jakiegoś dostawcy wyszukiwarki(raczej niemożliwe, aby program antyplagiatowy sam indeksował i przechowywał dane. Potem pozostaje porównywanie stringów w bardziej lub mniej wyrafinowany sposób. Nawet jak używa AI to pewnie jest tak głupie jak te w autonomicznych samochodach, gdzie postawienie pachołka na środku ulicy go unieruchomienia :D W dodatku praca musi zawierać sporo podobieństw, aby można to było uznać za plagiat. Tak więc mały fragment nawet bez zmian to jeszcze nie plagiat. Pisałeś pracę... Ok, czy wyszedł plagiat? :)
komentarz 16 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (277,460 p.)
masz opisane szczegółowo co jest zbiorami danych :)  sięgnij do lektury potem się wypowiadaj, bo tłumacze Ci że zmienił się system od 2019 roku końca i nie jest to już taki spacerek jak dawniej
Oczywiście że wyszedł plagiat pisałem sam i promotor mi powiedział że nie ma opcji, że plagiat nie wyjdzie... bo przeglądany jest cały internet i frazy słowa są również filtrowane.
Chodzi tu o semantykę jeśli % plagiatu jest rzędu 60-70% to zwykle promotor puści, bo nie możliwe jest inaczej.
Dla przykładu nawet poprosiłem o zwrot pracy z sytemu, gdyż on znaczy to co zostało powielone.
I zwykła fraza

"Programowanie obiektowe .... w języku java bla bla bla " już zaznacza jako plagiat
Więc nie zgrywaj speca, z czegoś o czym nie masz pojęcia.
Zanim mnie to spotkało też myślałem jak Ty :)
komentarz 16 lipca 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

Zbiorem może być wszystko, to bez znaczenia w tym przypadku. 

spacerek jak dawniej

Skąd takie wnioski? Pisanie prac trzyma się świetnie, a większość to wiadomo kopiuj wklej plus małe modyfikacje. Jakoś nie czytałem o pladze "wpadek".

1
komentarz 16 lipca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,020 p.)

@Wiciorny, Przecież to, co piszesz brzmi absurdalnie. Na siłę wszystko jest plagiatem. Nie istnieje coś, co wcześniej nie było poruszane. Przynajmniej wśród naszej grupy, czyli raczej przeciętni etatowcy(za chwile będzie pisk, że ktoś czuje się urażony...). Do 30% możesz mieć "plagiat". Abstrahując, że informatyka to wieczne kopiuj-wklej. Promil inżynierów tworzy koło na nowo w lepszej formie. 

komentarz 16 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (277,460 p.)

W Jednolitym Systemie Antyplagiatowym prace mogą być sprawdzane w odniesieniu do danych z bazy aktów prawnych, elementów anglojęzycznego Internetu (Wikipedia) czy wewnętrznej bazy uczelni udostępnionej do badań JSA.

Każda badana praca jest więc porównywana w JSA z setkami milionów dokumentów, które znajdują się we wszystkich ww. bazach. Brakuje w nim m.in. prac podyplomowych i habilitacyjnych.

BO to jest absurdalne :)  
 

Jednolity System Plagiatowy wykrywa:

  • klony prac dyplomowych,
  • zapożyczenia fragmentów w źródłach referencyjnych,
  • fragmenty podobne semantycznie do tekstów w źródłach referencyjnych (niezależnie od szyku słów we frazie),
  • zmiany stylu pisania pracy,
  • znaki pochodzące z alfabetu innego niż język badany, ukryte znaki specjalne, mikrospacje i inne prawdopodobne manipulacje czcionką w celach ukrycia zapożyczeń.
komentarz 16 lipca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,020 p.)
To są takie ogólniki, że wszystko możesz pod to podciągnąć. Absurd goni absurd.
komentarz 17 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (277,460 p.)
nie będę tracił czasu, bo to nie jest mój problem ale autora. Polecam napisać pracę, zrobić teraz studia i przekonać się na własnej skórze, wtedy wrócić do dyskusji  :)
1
komentarz 17 lipca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,020 p.)
Jestem po inżynierze. Ktoś bliski w tym roku bronił magistra. Myślę, że jakieś obycie mam. Czuje, że te pseudo opisy są pisane przez marketing, a nie osoby odpowiedzialne za sam program. Dużo słów o niczym. Ty to bierzesz 1:1 bez jakiejś większej refleksji.

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 616 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 982 wizyt
pytanie zadane 3 września 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Vanbandama Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 957 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez MichalO Początkujący (310 p.)

92,973 zapytań

141,937 odpowiedzi

321,177 komentarzy

62,301 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Wprowadzenie do ITsec, tom 2

Można już zamawiać tom 2 książki "Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT" - będzie to około 650 stron wiedzy o ITsec (17 rozdziałów, 14 autorów, kolorowy druk).

Planowana premiera: 30.09.2024, zaś planowana wysyłka nastąpi w drugim tygodniu października 2024.

Warto preorderować, tym bardziej, iż mamy dla Was kod: pasja (użyjcie go w koszyku), dzięki któremu uzyskamy dodatkowe 15% zniżki! Dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za kod dla naszej Społeczności!

...