• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyszukiwarki internetowe google, duckduckgo itp

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
515 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez tirith Mądrala (5,940 p.)

Dzień dobry wszystkim

Napotkałem na problem którego nie rozumiem. Mam podejrzenie ale nie jestem pewien, więc chciałbym się upewnić. (A podejrzenie jest na sposobie indeksowania wyszukiwarek)

Postaram się to opisać w krokach żeby dobrze nakreślić tło wydarzeń :)

1. Jest strona firmy aukcje.hitachicapital.pl

2. Firma zmienia nazwę i robi nową stronę aukcje.mhcmobility.pl - strona działa poprawnie

3 Domena aukcje.hitachicapital.pl jest przekierowana na nową stronę aukcje.mhcmobility.pl.

 

I teraz jest problem. Jak ręcznie wpisuje adres aukcje.hitachicapital.pl to przenosi mnie na nową stronę i adres w pasku tez się zmienia na nowy. Natomiast gdy wyszukuje stronę w Google to w wyniku jest aukcje.hitachicapital.pl (to akurat rozumiem ze google jeszcze ma to w indexach) natomiast jak klikam w link to przenosi mnie na nową stronę ale w pasku adresu zostaje stary adres aukcje.hitachicapital.pl. 

Czy można jakoś temu zaradzić? Zależy mi że cokolwiek by człowiek nie wpisał, stary czy nowy adres w pasku adresu pojawi się nowy.

komentarz 16 lipca 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Sprecyzuj, w jaki sposób zrobione jest przekierowanie.
komentarz 16 lipca 2021 przez tirith Mądrala (5,940 p.)
Dodany rekord CNAME na nowy adres aukcje.mhcmobility.pl

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 16 lipca 2021 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Rekord CNAME nie jest dobrym rozwiązaniem tutaj, bo on jedynie wskazuje (w dużym uproszczeniu), z jakiej domeny strona ma być serwowana pod tym adresem. Tutaj powinno być zrobione przekierowanie. Najprościej jest to chyba zrobić w konfiguracji serwera, np. w pliku .htaccess dla Apache'a.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 111 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 81 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...