• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zmiana gniazda wyjściowego w karcie dźwiękowej

Object Storage Arubacloud
+1 głos
192 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2021 w Sprzęt komputerowy przez sztywniak24 Nowicjusz (130 p.)
otagowane ponownie 16 lipca 2021 przez sztywniak24

Witam

Posiadam kartę dźwiękową Creative Sound Blaster Audigy FX, do której podłączone są dwa urządzenia (głośniki oraz słuchawki) z tym, że złącze odpowiadające za gniazda audio w panelu przednim obudowy (standardowo podpięte do płyty głównej) przepiąłem do tejże karty dźwiękowej, dzięki czemu jedno z urządzeń używa wyjścia na panelu obudowy, natomiast drugie - wyjścia bezpośrednio z karty.

Moje pytanie brzmi: w jaki sposób mógłbym przełączać się pomiędzy słuchawkami a głośnikami bez ciągłego podłączania i odłączania wtyku? Oba gniazda są widoczne jako jedno urządzenie, przez co dźwięk jest automatycznie przekazywany do sprzętu podłączonego jako drugi. Mam nadzieję, że w mniej lub bardziej pokrętny sposób to wyjaśniłem... w razie czego proszę pytać :)

 

komentarz 18 lipca 2021 przez sztywniak24 Nowicjusz (130 p.)
Niestety nie o to chodzi. Na filmiku sytuacja jest inna, ponieważ używa dwóch konkretnie odrębnych "głośników", tymczasem u mnie wszystko jest podpięte pod jedną kartę dźwiękową, która jest widziana za każdym razem jako jedno i to samo urządzenie.. :/

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 502 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 161 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez fff Gaduła (3,950 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 230 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,563 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...