• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytanie dotyczące sprzętu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
294 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2021 w Sprzęt komputerowy przez Jaro_PL Nowicjusz (150 p.)

Witam,

Mam pytanie dotyczące tego, czy wybrałem odpowiednie części do nowego komputera oraz czy nowy komputer ma wydajniejsze/lepsze części niż stary komputer.

Prosiłbym żebyście mi napisali co muszę zmienić aby to wszystko działało i mi nie wysadziło domu.

Wszystkie informacje są poniżej i na zdj.

==================================

Komputer stary:

Procesor: Intel Core i7-3770 3.40 GHz 3.90 GHz

Płyta: zdj poniżej

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 Ti

Dysk HDD: 1TB

Dysk SSD: nwm

RAM: 2 x 4 GB 9CL 1600MHz

Chłodzenie procesora: radiator
----------------------------------------------------------
Komputer nowy (jeszcze nie kupiłem):

Procesor: AMD Ryzen 5 3600 AMD Socket AM4

Płyta: Gigabyte B550 AORUS ELITE V2 ATX

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti OC 6G 6GB GDDR6

Dysk HDD: 2TB

Dysk SSD: 500 GB 2000MB/s

RAM: 2 x 8GB 16CL ~3000MHz

Zasilacz: ~ 1000W

Chłodzenie procesora: wodne

 

komentarz 13 lipca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Imo zasilacz przesadzony. Zmieniłbym oba dyski na jeden SSD. Kwestią znaczącą jest to, co właściwie na nim robisz.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 lipca 2021 przez Borisoveck Początkujący (280 p.)

Ja twierdze że nowy. smiley Ogólnie to z częściami poleciałeś, ale do gier ok.

komentarz 13 lipca 2021 przez Jaro_PL Nowicjusz (150 p.)
Chodziło mi o komp uniwersalny ale jak do gier jest ok to do pracy chyba też. A i o co chodzi że nowy?
komentarz 13 lipca 2021 przez Borisoveck Początkujący (280 p.)

Chodzi o to że nowy ma wydajniejsze części. cool

0 głosów
odpowiedź 19 lipca 2021 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)

Popatrz sobie jaka jest różnice w grach na tych procesorach:

https://youtu.be/r7ujrx19Onc

Ja bym wymienił tylko GPU, jak masz dobry zasilacz i tyle. Chyba, że grasz w e-sporty i faktycznie potrzebujesz lepszego proca i ramu do pracy w jakichś specyficznych programach to można już na poważnie rozważać zmianę platformy. Za rok będą już powszechne DDR5, które po 2 latach będą wydajniejsze od DDR4 :D

0 głosów
odpowiedź 19 lipca 2021 przez Maciek06 Użytkownik (680 p.)
Oczywiście, że nowy PC będzie lepszy. Możesz lekko zaoszczędzić na zasilaczu 1000W to zdecydowany overkill, 600W spokojnie da radę. I możesz podać jego dokładny model, tak samo z chłodzeniem

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 94 wizyt
pytanie zadane 4 października 2023 w Sprzęt komputerowy przez Ad0nis Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 419 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 110 wizyt

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,635 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...