• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

czy moje komponenty komputera pasują do siebie?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
314 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2021 w Sprzęt komputerowy przez koneser Nowicjusz (120 p.)
witam, grzebałem ostatnio w internecie i próbowałem złożyć sobie komputer do 3500/4000zł posprawdzałem sobie wszystkie pasujące łącza i niby wszystko w mojej opinii jest spoko ale jednak nie znam sie nad tym zbyt dobrze i chciałbym zapytać sie kogoś lepiej ogarniającego cały sprzęt.

to co udało mi sie złożyć to:

- Procesor AMD Ryzen 5 2600

- Płyta główna GIGABYTE B450 Aorus Elite V2

- karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce II OC 6GB GDDR5

-Pamięć RAM HYPERX Fury 8GB 3200MHz

-Zasilacz SILENTIUM PC Elementum E2 550W

-chłodzenie SilentiumPC Fortis 3 HE1425 (SPC130)

mniej istotne komponenty takie jak pamięć to

SSD- Crucial MX500 500GB    HDD- Dysk TOSHIBA P300 1TB HDD

a wszystko to wpakowane będzie do

- SilentiumPC Armis AR5 TG

nie chodzi mi o proszenie o złożenie komputera tylko pewniejsze zweryfikowanie czy to do siebie pasuje. nie wiem ile musiałbym czekać na odpowiedź ale z góry za nią dziękuje.

a, jeszcze jedno widziałem że ktoś już podawał podobne pytania typu:

,,Czy te podzespoły pasują do siebie i zmieszczą się w obudowie?,,
,,Czy te podzespoły pasuja do siebie? ,,

ale linki z tych pytań nie chcą mi sie włączyć, nie wiem czy to problem z moim internetem czy raczej wina strony. najwyżej jeśli to możliwe usune (jeżeli sie da) post gdy znajdę własnoręcznie podobne pytanie

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2021 przez ::{}:: Gaduła (3,890 p.)
Wszystkie elementy do siebie pasują, jedyne na co zwróciłem uwagę, to pamięć ram, podałeś samo 8gb, zapewne jest to jedna kość. Jeśli zależy ci na fps-ach i chcesz to 8gb ramu to kup 2x4gb, żeby pamięć była w dual-channel. Co do ceny, poczekaj aż karty graficzne będą dużo tańsze, bo taki komputer za +- 3500 zł tak jak podałeś jest po prostu nie opłacalny przez cene karty graficznej, wystarczy poczekać, a jej cena będzie dużo niższa, przez co komputer będzie dużo tańszy
komentarz 12 lipca 2021 przez koneser Nowicjusz (120 p.)
właśnie już któryś raz słysze że karty graficzne podrożały, są jakieś dane kiedy może sie to spowrotem zmienić?
komentarz 12 lipca 2021 przez ::{}:: Gaduła (3,890 p.)
W czerwcu Chiny zakazały kopania kryptowalut, 1-3 miesiące poczekasz i ceny spadną
0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2021 przez porucznik.jaszczurka Obywatel (1,820 p.)
karty powoli idą w dół. Dokładnie nie powiem ci, kiedy ich ceny będą bardziej przystępne - na razie trzeba czekać.
Z podzespołów : zasilacz to pierwsza rzecz do zmiany. Dopłać do lepiej wykonanego Vero L3 https://www.x-kom.pl/p/559352-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-vero-l3-500w-80-plus-bronze.html
płyta główna : może zostać, choć ja bym wybrał Tomahawka.
SSD : też może być MX500, ale ja bym wziął NVME - szybsze transfery, zero kabli. Jak chcesz nvme, to zostawiłbym tego Aorusa, bo od razu dają radiator na dysk, gdzie MSI jednak go nie daje. Z nvme polecam KC2500 https://www.x-kom.pl/p/563132-dysk-ssd-kingston-500gb-m2-pcie-nvme-kc2500.html

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 114 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 212 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...