• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy da się zrobić z telefonu jakiś serwer?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
317 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
Mam dziwne pytanie albowiem mam stary telefon z androidem ,ale on jeszcze w miarę dobrze działa więc mam pytanie czy da się z telefonu zrobić jakby serwer? Np. socket czy FTP czy MySQL? Czy jakby android nadaje się do czegoś takiego?
komentarz 13 lipca 2021 przez Borisoveck Początkujący (280 p.)

Serwer można wszędzie odpalić laugh nawet na lodówce z odpowiednim softwarem wink

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2021 przez cava96 Gaduła (3,940 p.)
Nie wiem czy czysty Android to umożliwi, ale jest dużo różnych dystrybucji Linuksa na ARM, poszukaj coś w necie. Chyba trzeba jeszcze odblokować bootloader w takim telefonie żeby zainstalować jakiś inny soft. Na YouTube zapewne jest od groma informacji o tym
komentarz 12 lipca 2021 przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
A jakby już zrobił taki serwer , to jakby dało by się żeby on był publiczny? Czyli że typowo udostępnić taką apke np znajomym czy jakimś ludziom  i żeby ona mogła się połączyć do tego serwa
komentarz 15 lipca 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Jeśli ten telefon będziesz miał w sieci domowej np. po WiFi to wszystko zależy jaką masz tą sieć. Natomiast gdy telefon będzie w sieci mobilnej to zwykle zarządzający siecią blokują połączenia przychodzące (tak "dla bezpieczeństwa"), nawet jak masz publiczne IP. Trzeba to jakoś u dostawcy zorganizować.
0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2021 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
No pewnie, kiedyś postawiłem czyste Symfony na OnePlusie. Do takich zabaw przydałby się root.
komentarz 12 lipca 2021 przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
A jakby już zrobił taki serwer , to jakby dało by się żeby on był publiczny? Czyli że typowo udostępnić taką apke np znajomym czy jakimś ludziom  i żeby ona mogła się połączyć do tego serwa
komentarz 12 lipca 2021 przez niezalogowany
Musisz mieć dostęp do publicznego IP swojego Internetu. Jeśli masz router to musisz przekierować odpowiednie porty.
komentarz 13 lipca 2021 przez cava96 Gaduła (3,940 p.)
lub użyć DynDNS
komentarz 13 lipca 2021 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
albo ngrok.
komentarz 15 lipca 2021 przez niezalogowany

@cava96, DynDNS to usługa, która aktualizuje dynamiczny adres IP pod konkretną nazwą w Internecie. Nie jest niezbędna do wystawiania serwera na zewnątrz.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 160 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 489 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...