• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak działa kontroller z telefonu do pc?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
185 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2021 w Inne języki przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
Nie chodzi mi o samo połaczenie itp. tylko dajmy przykład ze mam już taki pad w telefonie , klikam dany przycik, na komputerze mam aplikacje która odbiera informacje że dany przycisk został klikniety - i tu mam pytanie : jak zrobić żeby jakby ten program na komputerze wywołał jakąś akcje że np. w grze wyscigowej gaz a w strzelance strzał? ktoś mi jest w stanie to wytłumaczyc czy jakiś artykuł poświęcony tej tematyce ?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 11 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Sądzę, że to raczej kwestia układów i prędzej odp. uzyskasz na forum https://www.elektroda.pl/
0 głosów
odpowiedź 11 lipca 2021 przez kellin Nowicjusz (170 p.)

Tu raczej chodzi o reakcję na zdarzenia. Aplikacja w komputerze ileś tam razy na sekundę (np. 20) sprawdza stany sygnałów, które może odebrać i jeżeli jakiś jest wykryty to wywołuje kod, który mu odpowiada. Do tego wykrywania służy akurat instrukcja if.

1
komentarz 11 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
no nie byku,  kontrolery i sygnały nie bazują na zasadzie "if" ... to tak jakbyś napisał, że procesor też działa na zasadzie warunków if/eslse :D nie to jest całkiem inna liga- i kontrolery działają na bazie pinów i sygnałów  gdzie dany sygnał np. powoduje zbocze narastające na magistrali a ta przełącza odp. bramki logiczne.
A odpowiednie wartości bitów -> wskazują na odpowiednie częstotliwości np. które sa  konwertowane z DAC lub ADC  Analog-to digit converter/Digit to analog converter
komentarz 11 lipca 2021 przez kellin Nowicjusz (170 p.)
No to źle zrozumiałem pytanie, albo też nie jest tak jak myślę

Bo odpowiedziałem w sensie całkowicie od strony programu, że gdy już sygnał przejdzie przez tę całą elektronikę i jest gdzieś zapisany w formie prawda/fałsz.
1
komentarz 11 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
niekoniecznie w formacie prawdy fałsz, a co powiesz o programach które nie mają instrukcji warunkowych? A tworzą magistrale i procesory? tam nie masz if/else etc :)
Cięzko jednoznacznie odp. bo nie wiem co kolega autor tematu ma na myśli
komentarz 11 lipca 2021 przez kellin Nowicjusz (170 p.)
W sumie tak :)

Już się kierowałem tematyką gier i tym podobnych programów jak w przykładzie.
1
komentarz 11 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
tu by się to nie opłacało, tutaj wiesz są niewielkie sygnały  które reaguja tylko odczyt/ reakcja więc muszą być szybkie, precyzyjne i są bardzo częste...  niż np. taka logiczna zmiana pozycji postaci w grze w zależnie od akcji podjętej przez użytkownika

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 78 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2020 w PHP przez Skorpionita Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 178 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...