• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia na uniwersytecie Uj lub UWr

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,063 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez adryan1141 Nowicjusz (170 p.)
edycja 11 lipca 2021 przez adryan1141
Szukając studia informatyczne na początku przeglądałem właściwie tylko politechniki - myślałem że jest to jedyna słuszna opcja na takie studia. 2 dni temu przejrzałem sylabus informatyki na UJ oraz na UWr i kursy w programach na tych uczelniach odpowiadają mi, choćby dlatego, że w ogóle nie ma tam fizyki.

Jakie macie opinie o studiowaniu informatyki na uniwersytecie? Czy rzeczywiście jest tam dużo więcej nauki teoretycznej? Jak jest później z pracą - czy dyplom inżyniera rzeczywiście jest bardziej wartościowy od licencjata? No i w kontekście przygotowania do pracy programisty, gdzie będzie to lepiej zrobione na uniwersytecie czy politechnice? Które studia są bardziej wymagające?

Jeśli ma ktoś informaje/opinie odnośnie informatyk na UJ lub UWr to proszę pisać. Ciekawi mnie m.in. jak wygląda możliwość zrobienia inżyniera na UWr - przez pierwsze 5 semestrów realizuje dokładnie ten sam program i dopiero wtedy decyduje czy chcę robić licencjat, czy też inżyniera? Mam dużą zagwozdkę jaką uczelnię wybrać.

Dostałem się na PWr, czekam jeszcze na wyniki z AGH i PW, od dwóch dni rozważam też opcję na jeden z tych uniwersytetów.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,790 p.)
sylabus informatyki na UJ

jest fizyka.
komentarz 11 lipca 2021 przez adryan1141 Nowicjusz (170 p.)
Na UWr nie ma. I generalnie chodzi mi o to, że uniwersytety nie są technicznie I z tego co wiem jest dużo więcej teorii. I czy w kontekście rozwoju w informatyce, programowianiu jest to dobra ścieżka?
komentarz 11 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,790 p.)
Tylko patrz na to, że sylabus sylabusem- > ale musis zdobyć odpowiednią ilość PKT ECTS aby zaliczyć rok akademicki, więc często w sybalusie są tzw. przedmioty do wyboru FAKULTATYWNE i tam ;] są różne przedmioty, od humanistycznych, przez fizykę etc. i tak humanistyyczny też będziesz miał na każdym Uniwersytecie.

Ja nie uważam, żeby studia były w ogóle dobrą ścieżką w rozwoju programisty, dla mnie to było trochę "za dużo robienia" niepotrzebnych rzeczy, programowania tam praktycznie nie ma, jak juz to liźnie się jakieś języki na bazie "hello world", ale wiedza ogólna jak najbardziej, zależy jaki jest twój cel.

JA robiłem na AGH informatykę i potem Stosowaną Informatykę na UJ :)

jeśli nic nie robisz sam, to po studiach jesteś nawet na tym samym poziomie co ktoś kto na nich nie był :D a robił "troszkę w domu" w zakresie programowania, to już jesli ktoś programuje w domu to przerośnie każdego kto nic nie robi w domu a tylko studiuje, bo tam no to informatyka czysto ogólna.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 915 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mosen Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 302 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 533 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...